Warsztaty z rozciągania - 12 marca (zmiana miejsca)

12 marca o godzinie 18.30 odbędą się warsztaty z rozciągania, prowadzone przez fizjoterapeutów - Agnieszkę i Aleksandra Senk. Udział w zajęciach kosztuje 25 złotych. Trenerzy wytłumaczą jaką rolę pełni rozciąganie w treningu i pokażą ćwiczenia do wykonywania po treningu.

Centrum Biegowe ERGO i obozybiegowe.pl serdecznie zapraszają na warsztaty z rozciągania. Są one przeznaczone dla wszystkich, którzy w swoich planach treningowych nie uwzględniają przerw wymuszanych przez kontuzje.

Zajęcia poprowadzą trenerzy z obozybiegowe.pl - Agnieszka Kruszewska-Senk i Aleksander Senk.

Czym będą warsztaty z rociągania? Do czego mi się przyda?

Mimo, iż o potrzebie rozciągania można przeczytać wszędzie, to nadal jest to jeden z bardziej zaniedbywanych elementów treningu. O rozciąganiu często zapominamy, gdyż po powrocie z biegania jest tak wiele rzeczy do zrobienia Za rzadko traktujemy rozciąganie jako integralną część każdego planu treningowego, bez którego wykonania, treningu nie powinniśmy uznawać z w pełni zaliczony.

Tak jak zadania biegowe poprawiają naszą technikę, podnoszą próg tlenowy, wyrabiają siłę, szybkość czy wytrzymałość, tak rozciąganie poprawia stan "aparatu biegowego". Przykurczony mięsień gorzej pracuje oraz zmienia ustawienie poszczególnych kości względem siebie, przez co zmienia się zakres ruchu w stawie lub nawet cała geometria ciała. Biegamy przez to nisko, w przysiadzie, pochyleni, sztywni. Wymuszona zmiana geometrii pociąga za sobą nieodpowiednią pracę mięśni innego odcinka ciała. I zanim ten inny odcinek powie: dość, może dojść już do większych, a czasem nieodwracalnych, uszkodzeń. Takie bieganie jest mało efektywne i dużo mniej przyjemne. Warto też dodać, że rozciąganie przyspiesza regenerację mięśnia.

Podczas warsztatów poznacie najważniejsze i najbardziej efektywne ćwiczenia rozciągające oraz dowiecie się, jak je poprawnie wykonywać.

Cena to 25 zł za: - Godzinę zajęć na sali pod opieką dwójki trenerów - Skrypt z zajęć

Gdzie? W Szkole Podstawowej Nr 222 przy ul. Esperanto 7 A

Jak się zapisać?

Ze względu na limit miejsc (w trosce o poziom zajęć/możliwość dotarcia do każdego indywidualnie ograniczyliśmy liczebność grupy do 20 osób). Swój udział należy zgłosić wysyłając mail na adres: info@ergo-sklep.pl.

Kim są trenerzy?

Agnieszka Kruszewska-Senk

Przez wiele lat była gimnastyczką, a następnie zawodniczką w lekkoatletyce, fitness i trójboju siłowym (w którym została mistrzynią Polski młodziczek). Obecnie jest trenerem personalnym na siłowni w Holmes Place Premium, a także współpracuje z Marcinem Chabowskim przy planowaniu i realizacji treningu siłowego. Agnieszka stworzyła i wiele lat prowadziła Klub Biegacza Holmes Place, a obecnie prowadzi treningi Drużyny obozybiegowe.pl. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu treningów ogólnorozwojowych, których osią jest bieganie. Jest dyplomowaną fizjoterapeutką.

Jest specjalnością są zajęcia siłowe, stretching (grupowy i indywidualny) oraz zajęcia stabilizacji (core stability) i propriocepcji.

Aleksander Senk

W młodości przygodę ze sportem przerwały mu długotrwałe kłopoty zdrowotne. Obecnie sport traktuje jako pasję uprawiając go na poziomie amatorskim, kompensując "stracone lata" wszechstronnym rozwojem, znajomością swojego ciała oraz szczególną uwagą przykładaną do techniki danej dyscypliny. W ostatnich latach bieganie odsunęło w cień faworyzowane wcześniej pływanie i rower górski. Olek jest instruktorem lekkiej atletyki, pływania, kulturystyki i trójboju siłowego oraz masażystą. Współtworzył i prowadził Klub Biegacza Holmes Place, a obecnie prowadzi treningi Drużyny obozybiegowe.pl

Jego specjalnością są zajęcia z techniki biegowej i siły (statycznej i dynamicznej).

Dołącz do nas na Facebooku.