Warsztaty z treningu siłowego - 27 lutego

27 lutego o 18.30 będzie można wziąć udział w treningu siłowym. Zajęcia kosztują 35 złotych. Trenerzy opowiedzą o treningu dla biegacza na siłowni i zaprezentują efektywne ćwiczenia z wykorzystaniem treningu własnego ciała i prostych przyborów.

Centrum Biegowe ERGO i obozybiegowe.pl serdecznie zapraszają na zajęcia z treningu siłowego. Są one przeznaczone dla wszystkich, którzy planują uzupełnić i wzbogacić swój trening biegowy.

Zajęcia będą składały się z dwóch części:

  • Warsztatowej, na której zaprezentowane i przećwiczone będą najefektywniejsze ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała oraz prostych przyborów (piłek lekarskich, ekspanderów itp.). Czas trwania - 60 min.
  • Teoretycznej, na której przedstawiony i omówiony zostanie schemat treningu biegacza z wykorzystaniem sprzętów dostępnych na siłowni. Czas trwania - 15 minut.

Zajęcia poprowadzą trenerzy z obozybiegowe.pl - Agnieszka Kruszewska-Senk i Aleksander Senk.

Czym będzie trening siły? Do czego mi się przyda?

Podczas części warsztatowej pokażemy Wam, że popularne stwierdzenie "Jesteś biegaczem, zatem nogi masz mocne" jest mitem.  A ponieważ siła nóg to nie wszystko, przećwiczymy również inne grupy mięśniowe, które w bieganiu odgrywają istotną rolę, a często są zaniedbywane.

Regularnie wykonywany trening siłowy pomoże Wam w pracy nad techniką biegową, pomoże unikać wielu popularnych kontuzji oraz pozwoli na poprawę wyników bez zwiększania kilometrażu.

O ile część warsztatowa będzie prezentowała ćwiczenia, które każdy będzie mógł wykonać w domu, o tyle podczas części teoretycznej omówione zostaną ćwiczenia na analogiczne grupy mięśniowe, które będzie można praktykować  na siłowni, z użyciem większych obciążeń. Każdy uczestnik otrzyma również skrypt, na podstawie którego będzie mógł przygotować własny program treningowy na siłowni.

Cena to 35 zł za: - Godzinę zajęć na sali, pod opieką dwójki trenerów - Skrypt z zajęć i schemat przygotowania indywidualnego własnego treningu siłowego

Gdzie? Warsztaty odbędą się w Gimnazjum nr 49 przy ul. Smoczej 19. Kim są trenerzy?

Agnieszka Kruszewska-Senk

Przez wiele lat była gimnastyczką, a następnie zawodniczką w lekkoatletyce, fitness i trójboju siłowym (w którym została mistrzynią Polski młodziczek). Obecnie jest trenerem personalnym na siłowni w Holmes Place Premium, a także współpracuje z Marcinem Chabowskim przy planowaniu i realizacji treningu siłowego. Agnieszka stworzyła i wiele lat prowadziła Klub Biegacza Holmes Place, a obecnie prowadzi treningi Drużyny obozybiegowe.pl. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu treningów ogólnorozwojowych, których osią jest bieganie. Jest dyplomowaną fizjoterapeutką.

Jest specjalnością są zajęcia siłowe, stretching (grupowy i indywidualny) oraz zajęcia stabilizacji (core stability) i propriocepcji.

Aleksander Senk

W młodości przygodę ze sportem przerwały mu długotrwałe kłopoty zdrowotne. Obecnie sport traktuje jako pasję uprawiając go na poziomie amatorskim, kompensując "stracone lata" wszechstronnym rozwojem, znajomością swojego ciała oraz szczególną uwagą przykładaną do techniki danej dyscypliny. W ostatnich latach bieganie odsunęło w cień faworyzowane wcześniej pływanie i rower górski. Olek jest instruktorem lekkiej atletyki, pływania, kulturystyki i trójboju siłowego oraz masażystą. Współtworzył i prowadził Klub Biegacza Holmes Place, a obecnie prowadzi treningi Drużyny obozybiegowe.pl

Jego specjalnością są zajęcia z techniki biegowej i siły (statycznej i dynamicznej).

Dołącz do nas na Facebooku.