Dailymile - dzienniczek treningowy, który działa jak Facebook

Lubisz dzielić się na Facebooku ze znajomymi tym, co działo się w ciągu dnia? Dodajesz zdjęcia, opowiadasz o koncercie, na którym byłeś? Dailymile powinno przypaść Ci do gustu. To dziennik treningowy oparty na założeniach Facebooka.

Masz swojego "walla", masz grupę znajomych, swój profil. Ale w przeciwieństwie do Facebooka, który jest trochę do wszystkiego - Dailymile oparte jest na treningu. Można wpisywać tam posty na inne tematy, ale... po co? Wracasz do domu, wstukujesz trening i publikujesz, zaraz dostajesz komentarze od znajomych - gratulują, pocieszają, doradzają. To taki osobny pokój dla pasjonatów sportu. A największym plusem jest to, że prowadzisz w tej sposób dokumentację swojego treningu i masz świetne narzędzie motywacji.

Do swojego "walla" możesz dodać opis treningu, notatkę, zdjęcie czy filmik. Dodając trening możemy oznaczyć poza standardowymi cechami - długością i czasem trwania, także pokonaną trasę (oznaczając ją na mapie), możemy określić swoje samopoczucie podczas biegu, wysiłek, warunki pogodowe. To bardzo przydatna rzecz, gdy chcemy później analizować swoje treningi. Możemy zawsze wrócić do tego jak było - czy gdy robiliśmy tempówki wiał wiatr, czy padało. Możemy wpisać także sprzęt, w jakim biegaliśmy np. nazwę butów.

Home

To miejsce, w którym zebrane są wpisy Twoje i znajomych, gdzie możesz zobaczyć co zrobili tego dnia, albo w tym tygodniu inni, możesz też podejrzeć statystyki kilometrażu swoich kolegów. Tu znajdziesz też informacje odnośnie aktywności - kto się z kim "zaprzyjaźnił", kto skomentował czyj wpis oraz kto chce dołączyć do grona Twoich znajomych. Na stronie głównej publikowany jest też leaderboard - czyli tygodniowy ranking wszystkich obecnych na Twojej liście i innych mających konta na Dailymile. Chociaż - nie należy się nim za bardzo przejmować. Jest opracowany na bazie kilometrów pokonanych na treningu, więc jeśli masz wśród znajomych rowerzystów - nigdy z nimi nie wygrasz. Na samej górze po prawej stronie znajdziesz swoją podobiznę, podgląd swoich wpisów z tygodnia w postaci wykresu.

Profile

Twoje treningi z ostatniego tygodnia wyświetlają się jako słupki wykresu w głównym oknie profilu. Na górze wykresu znajduje się informacja o łącznym kilometrażu w tygodniu, czasie treningów, spalonych podczas nich kaloriach, ilości sesji treningowych. Program ocenia również Twoje "średnie" samopoczucie w danym tygodniu na podstawie poszczególnych wpisów. Po lewej stronie w nawigacji znajdziesz dodane przez siebie trasy biegowe, galerię zdjęć i zawody, do których się przygotowujesz. Za każdym razem gdy dodajesz trening możesz zaznaczyć trasę na mapie. Pozwoli Ci to nie tylko zmierzyć ją, ale także zachować na przyszłość w archiwum. Dodawanie nowej trasy jest proste, działa na podobnej zasadzie jak w przypadku runningmap.com czy mapmyrun.com. Po lewej stronie znajdziesz swój całkowity oraz roczny kilometraż.

Dodawanie treningu

Training

Najwięcej cennych informacji znajdziemy jednak w zakładce trening. Możemy prześledzić statystyki swoich wpisanych treningów - z ostatnich dni, tygodni, miesięcy. Możemy te dane wyświetlać za pomocą wykresu lub listy. To pozwala przeanalizować wykresy zrobione nie tylko na bazie naszego kilometrażu, ale także czasu spędzonego na treningach, tempa albo samopoczucia. Istnieje opcja wyboru dyscypliny, którą chcemy prześledzić, jeśli wpisywaliśmy różnego rodzaju treningi - bieganie, jazda rowerem, rolki, kajak i inne. Program sam wyciąga dla nas sesje najszybsze, najdłuższe, najbardziej intensywne i najszerzej dyskutowane, oznacza je też na wykresie. Na samym dole znajdziemy nasze "globalne" statystyki: ilość przebytych kilometrów, godzin spędzonych na treningu, spalone kilogramy, ilość jednostek treningowych, i trochę mniej na serio, np. ilość spalonych Donutów - słynnych amerykańskich ciasteczek....

Dailymile nie jest wybitnie zaawansowanym narzędziem do analizy treningu. Ale dzięki temu, że jest oparty na społeczności - jest niesamowitym narzędziem motywacyjnym. Jeśli nie chce Ci się wyjść na trening - wystarczy, że zerkniesz co tego dnia zrobili Twoi znajomi - gwarantuję, jeśli od kilku dni nic nie robiłeś, wyjdziesz choćby w nocy o północy, żeby dodać do tego swoją "cegiełkę". To bardzo inspirujący program, który pozwala Ci być w kontakcie z tymi, którzy również są związani ze sportem, miejsce, w którym możesz spokojnie dyskutować o treningu, dopytywać innych, doradzać im, obserwować co robią i działać!

A wpisy z tego dziennika możesz swobodnie publikować na Facebooku.

Dołącz do nas na Facebooku.

Copyright © Agora SA