Jak znaleźć czas na trening? Biegamy do pracy.

Jeśli nie znajdujesz czasu albo nie masz siły, żeby pobiegać po powrocie do domu z pracy, a jeżdżąc samochodem (albo autobusem) długo stoisz w korkach - wróć biegiem do domu.

Prawdopodobnie twoja droga z pracy do domu nie jest zbyt atrakcyjna, ale chyba i tak lepiej zrobić coś pożytecznego niż stać w korku i się denerwować? Jeśli to za duży dystans na trening, możesz część trasy pokonać autobusem lub pociągiem. Jeśli masz możliwość umycia się w pracy, możesz zaaranżować też bieganie do pracy (wystarczy, że weźmiesz ze sobą cywilne ubranie, albo zawieziesz je dzień wcześniej samochodem). Możesz też pojechać i wrócić rowerem - to bardzo dobry trening uzupełniający!

Biegiem można załatwić też trochę spraw na mieście - oczywiście nie w sytuacjach gdy musisz elegancko wyglądać. Jeśli jednak strój nie gra roli, a ty musisz dostać się na pocztę oddaloną o kilka kilometrów od domu czy załatwić coś drobnego w urzędzie, to dobra okazja, żeby się przebiec.

To działa także w drugą stronę - podczas spokojnego biegania możesz załatwić sprawy związane na przykład z pracą - przedyskutować coś z szefem, wspólnikiem czy siostrą.

Podyskutuj o tym na forum lub na Facebooku .