Jesteście gotowi? Możemy zaczynać? Tylko godziny zostały do 28. Biegu Niepodległości

11 listopada o godz. 11.11 wystartuje 28. Bieg Niepodległości w Warszawie na dystansie 10 km. W imprezie ma wziąć udział blisko 15 tys. osób!

Bieg Niepodległości w Warszawie to jedna z najliczniejszych tego typu imprez w naszym kraju. Co roku 10 km trasę: alejami Jana Pawła II i Niepodległości pokonuje tysiące biegaczy w biało-czerwonej kolumnie. To prawdziwa gratka dla fotoreporterów!

W tym roku będzie podobnie. Zawodnicy ponownie wystartują z ul. Stawki, gdzie będzie również zlokalizowana meta. Półmetek, czyli 5 km będzie na ul. Rakowieckiej (przy metrze Pole Mokotowskie). Tam też będzie punkt nawadniania. 

Organizatorzy przygotowali sześć stref startowych: S1: Elita + VIP, S2: 40-45 minut, S3: 45-49:59, S4: 50-54:59, S5: 55-59:59, S6: powyżej 60 minut. 

Pamiętajmy, żeby mierzyć siły na zamiary i ustawić się w swojej strefie, oznaczonej wynikiem, który chcemy osiągnąć. To jest niezwykle ważne w kontekście późniejszego komfortu na trasie. 

Ekipa EkstRemalna gotowa do biegu!

W nadchodzącej edycji Biegu Niepodległości pobiegną również członkowie Ekipy EkstRemalnej, wspieranej przez markę RENAULT, głównego partnera imprezy. 

W barwach EE pobiegną: Damian Bąbol z Ekipy RENAULT Captur oraz gościnnie Marcin Dulnik, autor bloga DulnikBiega.pl

W ramach przygotowań wspólnie mieliśmy okazję wziąć udział w jednym z treningów
prowadzonych przez Organizatora „Aktywną Warszawę", którego głównym celem była poprawa dynamiki. Na obiekcie Agrykoli po wspólnej rozgrzewce wykonaliśmy pięć
mocnych przebieżek (5x400m) z 400-metrową przerwą w truchcie.Taki szybkościowy akcent z pewnością przyda się w piątkowej rywalizacji na 10 km. 

Po zajęciach uczestnicy treningi otrzymali praktyczne, ciepłe kominy na szyję od RENAULT, idealne na jesienno-zimowe treningi. 

Ekipa EkstRemalna na jednym z bezpłatnych treningów do 28. Biegu NiepodległościEkipa EkstRemalna na jednym z bezpłatnych treningów do 28. Biegu Niepodległości Ekipa EkstRemalna na jednym z bezpłatnych treningów do 28. Biegu Niepodległości

Konkursy i niespodzianki!

Podczas 28. Biegu Niepodległości będziemy Was zachęcać do udziału w konkursach na stoisku RENAULT. Szukajcie zatem w miasteczku biegaczy samochodów Renault Kadjar i Captur. Do wygrania m.in. auto na weekend z pełnym bakiem i wiele innych upominków. Do zobaczenia!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.