Jak biegać szybko? TURBOtrening do biegów na 5 i 10 km [WIDEO]

Celujesz w rekord życiowy na dystansie 5 lub 10 km? Zależy Ci na tym, żeby biegać coraz szybciej? Z Marcinem Fabiszewskim, trenerem klubu TriWawa, który pięciokrotnie ukończył dystans Ironmana, przygotowaliśmy materiał, który powinien Ci w tym pomóc!

Sezon biegowy rozkręcił się na dobre. W każdy weekend możemy startować w zawodach na 5 lub 10 km. Jeśli chcemy osiągać wymarzone wyniki, poprawiać rekordy życiowe na tych dystansach, musimy biegać coraz szybciej. 

Ale jak to robić, jakie elementy szybkościowe powinniśmy wplatać do biegowego treningu i jak często je wykonywać? Podstawowe ćwiczenia, które pomogą poprawić nasze osiągi przedstawiają: Damian Bąbol z redakcji PolskaBiega.pl i Marcin Fabiszewski, trener klubu TriWawa, który pięć razy ukończył dystans Ironmana. 

Trening szybkościowyTrening szybkościowy Trening szybkościowy

Nasz ekspert zachęca do wykonywania m.in. trzech wariacji skipu A. Każda z nich wpływa na poprawę techniki i siły biegowej, co później w znaczący sposób przekłada się na szybsze przebieranie nogami. Przygotowując się do biegów na 5 lub 10 km, w naszym treningu nie możemy pomijać tych ćwiczeń.