BIEGOWNIK WARSZAWSKI. Olga Frycz zaprasza na Powiśle! [Odc. 4]

Biegniesz z nami w miasto? Porywamy cię na biegową wyprawę po Warszawie. Poznaj miejską odmianę biegania, biegaj i zwiedzaj, nie popadaj w rutynę. Projekt BIEGOWNIK WARSZAWSKI - niech będzie Twoim inspiratorem i przewodnikiem! W czwartym już odcinku aktorka Olga Frycz, zaprasza na piękne, ale wymagające Powiśle.

Powiśle pełne jest urokliwych parków, starych budynków, małych uliczek i knajp, popularnych wśród warszawskich kawopijców i burgerożerców. Ale to tylko część prawdy. Położone w centrum Warszawy daje chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku, przyciąga zielenią, spokojem i różnorodnością. Z jednej strony spokój i zieleń, a z drugiej dużo schodów, podbiegów i innych elementów, które świetnie można wykorzystać do jakościowego treningu.

Olga Frycz zaprasza na 5 kilometrową biegową pętlę. Będzie można potruchtać, będzie można się zmęczyć, a na koniec czeka nas chwila słodkiego wytchnienia! Biegownik Warszawski - Olga Frycz i jej biegowe PowiśleBiegownik Warszawski - Olga Frycz i jej biegowe Powiśle mat. partnera mat. partnera

1. Startujemy z miejsca, z którego codziennie tłumy zaczynają swój miejski bieg. Do stacji PKP Powiśle docierają kolejki spod warszawskich miejscowości i dalej położonych dzielnic miasta. My jednak uciekamy z miejskiej dżungli w kierunku zielonych parków ciągnących się wzdłuż całego Powiśla. Przebiegamy kładką nad ulicą Książęcą i wbiegamy w pełne drzew alejki, idealne do spacerowania i aktywnego spędzania czasu.

Przebiegamy przez Park Marszałka Rydza-Śmigłego . Jesteście rozgrzani? To zapraszamy na schody , na których poćwiczyć można sprawność i biegową moc. Położenie Powiśla pod warszawską skarpą daje świetne możliwości do biegania po schodach, ćwiczenia podbiegów, zbiegów i pracy wzmacniającej nogi.

2. Otoczeni drzewami, biegnąc wzdłuż parkowej alejki docieramy do miejsca spotkań warszawskich deskorolkarzy, rolkarzy i miłośników bmx'ów. Kryty skatepark Jutrzenka przyciąga pokazami i nauką jazdy dla początkujących. Miły przerywnik po biegowym treningu. Ale póki co, biegniemy dalej!

mat. partnera

Podbiegamy lekko w górę po skarpie w kierunku Sejmu. Przebiegamy przez kolejną kładkę, za sobą zostawiamy ulicę Górnośląską i jej dostojne, piękne zabudowania! Tyłami Parku Ujazdowskiego docieramy do Centrum Sztuki Współczesnej . To tutaj zobaczyć można najciekawsze dzieła współczesnych twórców z Polski i z zagranicy. Miłośnicy kameralnego kina znajdą tu chwilę ukojenia w małej sali, bez popcornu i coli.

Do tej pory było dość spokojnie. Jednak biegnąc dalej na południe docieramy do kultowego miejsca warszawskich biegaczy. To swoista mekka treningowa. Agrykola - tu zawsze ktoś trenuje! Przed świtem, w trakcie dnia, po pracy i późnym wieczorem. Paruset metrowy podbieg, który każdy biegacz z pewnością pokonał nie raz. Część biega całość, część biega odcinki między latarniami. Nieważne jak, ważne że budujemy moc i siłę!

Ale Agrykola to nie tylko podbieg. To także litry potu wylane na tartanowej bieżni. Zwłaszcza popołudniami jest tu tłoczno, gdy spotykają się liczne grupy biegowe. Miejsce to pełne jest sportowej atmosfery i szacunku do ciężkiej pracy, bo każdy walczy tu ze swoimi ograniczeniami. Szybkość, moc i energia skumulowana w jednym miejscu!

Po szybkościowym treningu wracamy spokojnym truchtem w stronę Mostu Poniatowskiego . Biegniemy dołem, wzdłuż skarpy i mamy idealną okazję do rozkoszowania się miejską zielenią, której na Powiślu nie brakuje.

Na koniec parę wzmacniających ćwiczeń w plenerowej siłowni i można zakończyć bieg. Najlepiej pyszną lemoniadą w knajpie PKP Powiśle! Uff!

BIEGANIE+ZWIEDZANIE. 12 KWIETNIA ZAPRASZAMY NA TRENING BIEGOWNIK WARSZAWSKI. SZCZEGÓŁY>>

Biegownik Warszawski #biegajpoznawaj #warszawabiega #bemorehumanBiegownik Warszawski #biegajpoznawaj #warszawabiega #bemorehuman Biegownik Warszawski #biegajpoznawaj #warszawabiega #bemorehuman (fot. Chris Cardoza) Biegownik Warszawski #biegajpoznawaj #warszawabiega #bemorehuman (fot. Chris Cardoza)

Co to jest BIEGOWNIK WARSZAWSKI?

Biegownik Warszawski to projekt, w którym różne osobowości, przyjaciele marki Reebok, pokazują warszawskie trasy biegowe. Kilka odmiennych, subiektywnych spojrzeń na biegową Warszawę, a każde z nich odpowiada charakterowi danego bohatera.

W cyklu: Olga Frycz i artystyczne Powiśle, raperski - biegowy Ursynów z perspektywy Łukasza Stasiaka (Alkopoligamia), nowoczesna, wielkomiejska Warszawa z perspektywy Centrum i Rafała Jonkisza, a także studencka część Śródmieścia (Nowy Świat, Kopernika) - w ujęciu trenerów "Gorilas Run Warsaw" ( grupa biegowa z Akademii Gorila ), z którymi można trenować w każdą sobotę o 10:00.

Biegownik Warszawski to również praktyczny przewodnik dla każdego biegacza w Warszawie - ciekawe trasy od 5 do 10 km.

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo