Jak osiągnąć 200% FORMY? Ćwiczcie w parach!

"200% Formy" to pomysł Asi i Marka - na siebie i na życie. Fitnessowa para pokazuje, że ćwiczyć można i warto (!) w parach. Z żoną, chłopakiem, kolegą czy przyjaciółką. Razem z 200% Formy ruszamy z nowym cyklem! Udowodnimy, że znienawidzone przez biegaczy ćwiczenia uzupełniające wcale nie muszą być nudne!

Asia i Marek to dwoje sportowych zapaleńców. Razem tworzą "200% Formy". Poznajcie ich!

Chcemy motywować, inspirować, trenować i rozbudzić miłość do ruchu! Damy z siebie 200%!

Poznaliśmy się w 2010 roku na studiach na warszawskim AWFie. Oboje kochamy sport, muzykę, bycie w ciągłym ruchu i dzięki temu mnóstwo rzeczy robimy razem. Ale każde z nas ma też swoje, odrębne pasje. To daje zdrowy balans.

W 2015 roku wpadliśmy na pomysł zarażania innych naszą miłością do ruchu. 200% Formy powstało nie tylko dla tych, którzy tak jak my nie wyobrażają sobie życia bez aktywności. Ten projekt jest także tych, którzy szukają innowacji w świecie fitnessowo-dietetycznym. Chcemy pokazać i przekonać, że dbanie o zdrowie i sylwetkę nie musi oznaczać samotnych godzin spędzonych w siłowni czy wykonywaniu squat-wyzwań . Wszystko można robić razem, a ćwiczenia są tak różnorodne, że bez problemu można je dopasować do potrzeb osób na różnym poziomie sprawnościowego zaawansowania.

200% formy200% formy 200% formy 200% formy

Kim oni są?

Zawodnicy, licencjonowani instruktorzy różnych aktywności, studenci AWF, pasjonaci ruchu i ludzi. Marek to metodyk kipiący pomysłami. Asia to energetyczna gaduła. Pozytywna energia do nich wraca, więc wspólnie stworzą ćwiczące perpetuum mobile!

Asia Jaworska

Tancerka freestyle. Instruktorka nordic walking, fitness i pilates. Prowadzi zajęcia dla seniorów w Klubie BUSHIDO Centrum.

200% formy200% formy 200% formy 200% formy

Asia: Od dziecka byłam aktywna, ale nigdy w takim stopniu, jak dziś. Zawsze natomiast pasjonowałam się sztuką. Próbowałam wszelkich form - od śpiewu (w co dziś trudno uwierzyć), przez aktorstwo, po plastykę. W końcu w liceum trafiłam na taniec i wciągnęło mnie po uszy. Próbując wszystkich chyba stylów tanecznych, najlepiej poczułam się we freestyle'u i house dance. Trenuję i jeżdżę na walki taneczne. Podczas studiów zaczęłam rozwijać swoje kompetencje o inne dyscypliny rekreacyjne. Ukończyłam roczną specjalizację z rekreacji osób starszych, dzięki czemu wiem że aktywność nie zna granic wiekowych ("moi" seniorzy umieją dosłownie stanąć na głowie!). Zrobiłam też kursy instruktorskie z fitnessu, nordic walkingu, pilatesu. Teraz wspólnie z Markiem uczestniczymy w specjalizacji trenera personalnego. Nie widzę siebie wykonującej inny zawód niż instruktorka rekreacji. Psychiczne i fizyczne korzyści, uśmiechy i podziękowania od ćwiczących to najlepsza motywacja do działania i rozdawania innym swojej energii oraz filozofii życia!

Marek Podgórski

Mistrz baseballu i pływania. Zawodnik Feniksów Warszawa oraz trener żeńskiej drużyny softballowej Warsaw Diamonds.  Instruktor pływania i aqua-cycling.

200% formy200% formy 200% formy 200% formy

Marek: Urodziłem się w Miami na Florydzie. Jestem fanatykiem sportu - nie ma dyscypliny, która by mnie nie interesowała! Trochę nie miałem wyjścia... Mój tata był reprezentantem Polski w dziesięcioboju. Od najmłodszych lat wychowywany byłem w duchu sportowym. Już w wieku czterech lat rodzice zapisali mnie na zajęcia na basenie. Początkowo dla bezpieczeństwa (na Florydzie woda jest wszędzie), a skończyło się na wieloletnim trenowaniu. W wieku 9 lat przeprowadziłem się do Polski i rozpocząłem treningi na warszawskiej Polonii. Przez 8 lat moje życie związane było właśnie z tym klubem, zdobywałem medale na zawodach różnej rangi - od Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, przez Mistrzostwa Polski, aż po zawody międzynarodowe. "Karierę" pływacką zakończyłem w liceum. Mój organizm był jednak mocno niezadowolony z przerwy od trenowania. Wtedy zupełnie przypadkowo, podczas Pikniku Olimpijskiego, trafiłem na baseball. Wcześniej się nim interesowałem (jestem fanem Miami Marlins), ale nigdy nie próbowałem. No i się zaczęło... Z baseballem jestem związany po dziś. Jestem zawodnikiem Feniksów Warszawa oraz jednym z trenerów żeńskiej drużyny softballowej Warsaw Diamonds. Wróciłem także na pływalnię i niemalże codziennie pracuję jako instruktor pływania i aqua-cycling.

200% formy200% formy 200% formy 200% formy

Śledźcie "200% Formy" na Facebooku! >>

Materiały partnerów

zobacz najlepsze produkty sportowe