Muzyka do biegania. Energetyczne piosenki na trening!

Czasami potrzeba dodatkowej motywacji, żeby wyjść na trening... Muzyka jest świetną mobilizacją! Mamy dla Was playlistę, która doda Wam energii!
embed

Brytyjscy naukowcy dowodzą, że słuchanie muzyki podczas wysiłku fizycznego może zwiększyć wydolność aż do 15%! Poza tym poprawia podzielność uwagi, reguluje stany emocjonalne, łagodzi lub pobudza, redukuje napięcie i stymuluje koordynację ruchową, a także pozytywnie wpływa na pamięć ruchową i inne procesy poznawcze. Naukowcy twierdzą, że najlepsze wyniki osiąga się przy zastosowaniu muzyki zsynchronizowanej z tempem ruchu. Jeśli więc nie biegałeś wcześniej przy dźwiękach muzyki - może warto spróbować?

>> Czytaj więcej o wpływie muzyki na organizm! <<

Bezpieczeństwo

Pod naszym ostatnim artykułem na temat biegania z muzyką pojawiła się kwestia bezpieczeństwa biegacza słuchającego muzyki. Właśnie!

Biegając z muzyką trzeba mieć odpowiednio ustawioną głośność tak, by słyszeć co dzieje się wokół. Muzyka nie może zagłuszać nam dźwięków ulicy. Najlepiej biegać w miejscach, które są wyłączone z ruchu samochodowego. Również trzeba zachować szczególną ostrożność przy ścieżkach rowerowych, zwłaszcza gdy miejsce jest słabo oświetlone. Lepiej jest biegać ze słuchawkami zewnętrznymi, które nie zatykają uszu i pozwalają nam bez problemu usłyszeć dźwięk dzwonka rowerowego lub klaksonu samochodowego.

Muzyk(a) podczas biegania

Często się zastanawiam jakiej muzyki słuchają biegający muzycy.

Bieganie, gwiazdy biegają, muzyka do bieganiaBieganie, gwiazdy biegają, muzyka do biegania Gwen Stefani, Justin Timberlake i Jon Bon Jovi (60l.!) biegają (źródła: www.zimbio.com, www.marathonsweetheart.com, www.decoaurora.blogspot.com) Gwen Stefani, Justin Timberlake i Jon Bon Jovi (60l.!) biegają (źródła: www.zimbio.com, www.marathonsweetheart.com, www.decoaurora.blogspot.com)

W internecie możecie znaleźć gotowe sety do biegania na spotify.com lub na wimp.pl .

My stworzyliśmy naszą playlistę, na której znajdziecie zarówno nowe hity, jak i stare klasyki, które rozbudzą i dodadzą motywacji. Chwytajcie kawałki i do biegu, gotowi, start!

NASZA PLAYLISTA NA JESIENNE BIEGANIE:

Feet don't fail me - Needtobreathe

Do you - Spoon

Can't hold us - Macklemore & Ryan Lewis

 

Shake it off - Taylor Swift

 

Odds Are - Barenaked Ladies

Kids - MGMT

 

Fancy - Iggy Azalea Charli XCX

 

You could be mine - Guns N'Roses

 

Centuries - Fall out boy

Money in my pocket - Tafari

City of Blinding Lights - U2

 

Applause - Lady Gaga

 

Chandelier - Sia

 

Titanium (feat. Sia) - David Guetta

Locked out of heaven - Bruno Mars

All about that bass - Meghan Trainor

 

Love runs out - One Republic

Wild Love - Rea Garvey

Stupify - Disturbed

Rock is dead - Marylin Manson

Roadgame - Kavinsky

Loosing sleep - John Newman

You make me - Avicii

 

I just wanna run - The Downtown Fiction

Lose yourself - Eminem

Animals - Martin Garris

 

Macie jakieś inne propozycje biegowych hitów? Pochwalcie się w komentarzach przy jakich utworach najbardziej lubicie biegać.

Materiały partnerów

zobacz pokrowce na mp3 lub telefon