Motivato - nadchodzi rewolucja w planach treningowych?

Motivato działa jak mentor, trener i opiekun, który krok po kroku rozsądnie i skutecznie prowadzi nas do wymarzonego celu, np. zrzucenia wagi, przebiegnięcia pierwszych 30 minut lub poprawienia życiówki w maratonie - mówi Piotr Korpak, jeden z założycieli Motivato.

Rozmowa z Piotrem Korpakiem, współtwórcą Motivato

Damian Bąbol: Czym jest Motivato?

Piotr Korpak: To nowoczesna platforma treningowa skierowana zarówno do biegaczy początkujących, jak i doświadczonych. Pozwala stworzyć w stu procentach zindywidualizowany plan treningowy , a następnie nie zostawia trenującego samego. Postawiliśmy na trzy filary: motywację, personalizację i wiedzę. Łącząc te aspekty w jedno, udało nam się stworzyć produkt, który jest czymś więcej niż zwykłym planem treningowym czy kolejną aplikacją do biegania. Motivato działa jak mentor, trener i opiekun, który krok po kroku rozsądnie i skutecznie prowadzi nas do wymarzonego celu, np. zrzucenia wagi , przebiegnięcia pierwszych 30 minut lub poprawienia życiówki w maratonie.

Jakie usługi oferuje teraz Motivato?

- Jedną z opcji jest Smart , inteligentny plan treningowy. Następna to Coach , w której świadczymy profesjonalne wsparcie trenera. Szkoleniowiec ma wgląd w nasze treningi, aktywności i pomiary, na podstawie których wyraża opinie, motywuje i ewentualnie modyfikuje plan.

Trenując z Motivato, otrzymuję cotygodniowe raporty, w którym zaznaczany jest stopień intensywności moich treningów i regeneracja. Jak to obliczacie?

- Cała personalizacja planu odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanego algorytmu, który nazwaliśmy właśnie Smart . Na bieżąco aktualizujemy plan, bazując na kilkunastu parametrach, m.in. dotychczasowych wynikach biegacza, wykonanych lub opuszczonych treningach, celach itd. Wspomniana analiza stopnia regeneracji organizmu to absolutna nowość. Na podstawie m.in. o intensywności treningu, subiektywnych odczuć i zapisków zawodnika algorytm oblicza poziom regeneracji.

Jakie cele przed Motivato?

- Tworzymy personalnego trenera w wydaniu wirtualnym. Chcemy, żeby z opieki trenerskiej Motivato można było korzystać na każdej płaszczyźnie mobilnej. Zależy nam, aby jeszcze bardziej wspierać biegaczy podczas ich treningów. Pierwszym krokiem jest wypuszczenie własnej aplikacji mobilnej - to już w lipcu. Naszym celem jest jej rozwój, żeby trener mógł być z zawodnikiem praktycznie non stop i na bieżąco przekazywać polecenia.

Narzędzie znajdziesz na www.motivato.pl

Rozmawiał Damian Bąbol

Copyright © Agora SA