Biegaj i pomagaj!

Bieganie ma różne cele, może mieć także wymiar charytatywny. Akcja Honorowy Dawca Energii Fortum to możliwość pomocy potrzebującym dzieciom podczas każdego treningu.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

Masz pytania? Podyskutuj z nami na  FORUM!

Projekt, którego inicjatorem jest firma Fortum ma na celu zebranie pieniędzy na cel charytatywny w jednym z pięciu miast w Polsce - Wrocławiu, Bytomiu, Częstochowie, Płocku i Zabrzu. Zgodnie z zasadami sportu, miasta te prowadzą zaciętą, ale sportową i przyjazną rywalizację.

Każde z miast wskazało fundację lub stowarzyszenie, na które przeznaczy ewentualną wygraną. We Wrocławiu jest to fundacja Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową, w Bytomiu fundacja Dom nadziei, w Płocku Portal FM Pomagamy Dzieciom, w Zabrzu Dobrzy ludzie dzieciom, a w Częstochowie Stowarzyszenie Yava.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zostaliśmy wybrani jako benieficjent akcji i dziękujemy za zaufanie. Nasza fundacja pomaga od prawie 24 lat dzieciom, które walczą z rakiem, a pomoc finansowa jest dla nas bardzo istotna, bo bez niej nie możemy istnieć i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Wspaniałym jest, że bieganie, tak przecież popularne w ostatnim czasie, może być wspólnym elementem niesienia pomocy - mówi Agnieszka Aleksandrowicz z Fundacji Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.

Jak dołączyć do akcji? Dla większości biegaczy nie będzie to nic trudnego. Wystarczy pobrać aplikację na telefon komórkowy i włączyć ją podczas aktywności. W aplikacji należy jeszcze tylko wybrać miasto, które będziemy wspierać. I co najważniejsze, w tej akcji nie ma przegranych, Fortum przekazuje odpowiednio za każde kolejne miejsce - 40, 30, 20, 15 i 10 tysięcy złotych na wskazany cel charytatywny w danym mieście.

Akcja HDEF trwa do 30 września bieżącego roku. Mogą w niej uczestniczyć biegacze, amatorzy jazdy na rowerze oraz Nordic Walking. Więcej informacji można znaleźć na stronie honorowydawcaenergii.fortum.pl .

Ja wybieram Wrocław. No to do treningu z sercem na dłoni koleżanki i koledzy biegacze!

Chcesz porozmawiać? Zapraszam na mojego Twittera! [ KLIKNIJ ]