Biegaj ze Staszewskimi: zabawa z piłką lekarską

Pamiętacie ćwiczenia z piłką lekarską, które robiło się na zajęciach WF? Sprawdzian jak daleko jesteście w stanie rzucić? Taka piłka to dla biegacza fajne narzędzie ćwiczenia siły. Jeśli tylko mamy możliwość umówienia się z kimś na trening - ćwiczenia dostarczą nam przy okazji sporo zabawy, nie będą nudnawe jak sesja na siłowni.

Kinga i Wojtek Staszewscy w kolejnej odsłonie cyklu "Biegaj ze Staszewskimi" pokazują jak można wykorzystać piłkę lekarską do ćwiczenia siły w sposób dynamiczny. Do treningu będą potrzebne dwie osoby - jedna może być mniej aktywna niż druga i pełnić rolę pomocniczą. Chodzi o podawanie sobie piłki z rąk do rąk stojąc do siebie tyłem, wykonując obszerne skręty, rzucanie do siebie piłki rękoma, nogami, na stojąco, na siedząco, z okolic klatki piersiowej czy zza głowy. Zobaczcie i jak dorwiecie piłkę lekarską - spróbujcie.

 

Wojtek Staszewski jest dziennikarzem Gazety Wyborczej, trenerem lekkoatletyki, publikuje w miesięczniku "Bieganie". Biega od 1996 r., ukończył 45 maratonów, najlepszy z wynikiem 2:49:51.

Kinga Staszewska jest dyplomowaną instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness oraz instruktorką narciarstwa zjazdowego. Pracuje z grupami biegaczy ucząc właściwego i efektywnego wzmacniania oraz rozciągania.

Zobacz także:

Biegaj ze Staszewskimi: interwały

Biegaj ze Staszewskimi: dobór butów

Biegaj ze Staszewskimi: rozgrzewka

Biegaj ze Staszewskimi: technika

Biegaj ze Staszewskimi: długo i powoli

Dołącz do nas na Facebooku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.