Wrocław angażuje się charytatywnie

Na liście startowej widnieje już prawie 2200 nazwisk. To ponad 700 osób więcej niż w roku ubiegłym o tej samej porze. Wrocław Maraton przygotowuje dla swoich uczestników wiele niespodzianek, między innymi akcję charytatywną "Biegnij po nadzieję" mającą na celu pozyskanie środków na budowę "Przylądka Nadziei" - kliniki dla dzieci z chorobami nowotworowymi.

- Nie brakuje nam pomysłów na zbiórkę pieniędzy - zapowiada Marek Karaś, prezes Stowarzyszenia Maraton. - Już niebawem ruszy licytacja darów od znanych sportowców na allegro.pl. Do naszego projektu przyłączyli się m.in.: Maja Włoszczowska, Agnieszka Sypień, Maciej Zieliński, Włodzimierz Chlebosz, Paweł Rańda, Tomasz Motyka - tłumaczy prezes Karaś. Pieniądze będą także zbierane podczas wszystkich eventów związanych z maratonem. Akcję zakończy kwesta w dniu zawodów. Dużą atrakcją tegorocznej edycji maratonu będzie "Sztafeta Nadziei", w której VIP-y pobiegną razem z maratończykami. Na czele drużyny stanie pani prof. Alicja Chybicka. Nietuzinkowym wydarzeniem będzie konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z trasy wrocławskiego maratonu wykonane w dniu 11 września. Nową formułę będzie miał konkurs na najlepszy doping na trasie maratonu..

Nagrodą główną jest najnowszy model Forda Fiesty, który będzie można wygrać w losowaniu wśród zawodników, którzy ukończą bieg. Ponadto do rozlosowania są: 3 telewizory LCD, 5 netbooków i 10 odtwarzaczy MP4.

W dniu maratonu odbędzie się również trzecia edycja biegu rodzinnego "NATUR KAPS MILA OLIMPIJSKA" na dystansie 1609 m. - Tu nie ma rywalizacji. Najważniejsza jest świetna zabawa w gronie najbliższych - podkreśla dyrektor Biskup.

29. Hasco-Lek Wrocław Maraton startuje 11 września o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim.

Dołącz do nas na Facebooku.