Prasówka - co nowego w Bieganiu?

W najnowszym numerze miesięcznika Bieganie m. in. o tym jak powstaje sprzęt, którego używamy, dania kuchni włoskiej, 10 biegów marzeń i bieganie na bosaka.

Jak to jest zrobione? Zastanawialiście się kiedyś, jaką drogę przechodzą buty, w których trenujemy, albo ubrania biegowe, które mierzymy w sklepach? Albo jak powstaje medal? Ekipa miesięcznika prześledziła tę ścieżkę, wybierając się do fabryki ubrań sportowych Filati w Zduńskiej Woli, firmy inov-8 pod Newcastle w Wielkiej Brytanii i odlewni medali Terleckiego. Ostatnia droga Wanjiru Po niesamowitym występie Samuela Wanjiru w maratonie podczas igrzysk w Pekinie można było być pewnym, że wyrośnie z niego następny rekordzista świata na tym dystansie. Jego tragiczny wypadek przekreślił te nadzieje. Ten artykuł to wspomnienie historii jego życia i śmierci.

Na bosaka Jak to jest z tym bieganiem boso? Jedni mówią, że zdrowe, drudzy, że bezsensowne, a trzeci, że ani jedni, ani drudzy się nie znają. Mocna biegaczka, rajdowiczka, z dużą wiedzą na temat fizjoterapii udała się do speca od biegania boso - Jacka Książkiewicza.

Info: www.bieganie.com.pl

Dołącz do nas na Facebooku.