Mikołajkowe zmiany w Jarosławcu

Zmianę trasy wymusił na organizatorach X Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego Intermarche ''Powitanie zimy 2010'' w Jarosławcu kolejny atak zimy. Uspokajamy - impreza na pewno się odbędzie.

Śniegu na ulicach Jarosławca przybywa z każdą chwilą. Wystarczy, że jednej nocy spadło go aż 20 cm. Dodatkowo oblodzona trasa sprawia też mnóstwo problemów służbom porządkowym, które toczą nierówną walkę z wodą, lodem przy prawie 10 stopniowym mrozie.

Do tego obserwowane w ostatnim czasie procesy abrazyjne w obrębie jarosławieckiego klifu wymusiły na organizatorach zmianę trasy biegu głównego. Powolne osuwanie się czoła klifu spowodowało liczne zapadliska w obrębie ulicy Nadmorskiej. Procesy te zagroziły konstrukcji chodnika i jezdni, a w związku z tym fragment ulicy Nadmorskiej wyłączony został z użytkowania.

W związku z tym Bieg Mikołajkowy na dystansie 6 kilometrów przebiegać będzie zmodyfikowaną trasą. Zamiast jednej pętli 600-metrowej i trzech pętli po 1,8 km trasa przebiegać będzie w następujący sposób:

jedna pętla - 600 metrów - ul. Rybacka, Krótka, Słoneczna, Nadmorska

cztery pętle po 1350 metrów - ul. Nadmorska, J. Grzejszczaka, Bałtycka, Nadmorska.

Zima wpłynęła na zmianę trasy Biegu Mikołajkowego w JarosławcuZima wpłynęła na zmianę trasy Biegu Mikołajkowego w Jarosławcu Fot. www.postomino.pl

Także weryfikacja i pomiar trasy Nordic Walking spowodowały niewielkie zmiany jej przebiegu. Zawodnicy zamiast skręcić bezpośrednio z ul. Spacerowej w Słoneczną przejdą dodatkową ''agrafkę'' ul. Słoneczną. Zawrócą na deptaku ul. Spacerowej w okolicach zejścia na plażę i wejdą w ul. Słoneczną.

Zima wpłynęła na zmianę trasy Biegu Mikołajkowego w JarosławcuZima wpłynęła na zmianę trasy Biegu Mikołajkowego w Jarosławcu Fot. www.postomino.pl

Biegi młodzieżowe odbędą się na ustalonych dystansach bez zmian. I tak:

600 m - ul. Rybacka, Krótka, Słoneczna, Nadmorska 800 m - ul. Nadmorska, Wydmowa, Bałtycka, Nadmorska 1.000 m - ul. Nadmorska, Klifowa, Bałtycka, Nadmorska 2.000 m - 2 pętle po 1.000 m - ul. Nadmorska, Klifowa, Bałtycka, Nadmorska

Poza tymi ''niespodziankami'' Organizatorzy przygotowali dla biegaczy też inne atrakcje. Po raz pierwszy w tym roku uczestnicy biegu głównego i marszu Nordic Walking otrzymają przy zapisach pamiątkowe, jubileuszowe koszulki. By podnieść temperaturę otoczenia na zimowej scenie gorące rytmy zagra Zespół ''Alibi'' z sobowtórem Maryli Rodowicz. Start koncertu przewidziany jest ok. godz. 13.30.

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA