Jak korzystać z pulsometru?

Monitorów pracy serca używają tysiące amatorów biegania, ale także osoby uprawiające inne dyscypliny sportu. Jak właściwie korzystać z tego urządzenia i maksymalizować efekty pisze w swojej książce ''Trening z pulsometrem'' Joe Friel.

Użytkownicy monitorów pracy serca wiedzą, że należy trenować w określonych strefach tętna. Skąd jednak czerpią informacje, jak te strefy wyznaczać? Jak zbudować dobry plan treningowy z wykorzystaniem pulsometru? Wiedza o tych zagadnieniach dotychczas była rozproszona. ''Trening z pulsometrem'' to pierwsza tak kompleksowa publikacja w języku polskim na ten temat. Co więcej - obala wiele mitów.

Autor publikacji, Joe Friel, wyjaśnia m.in. dlaczego wyznaczanie stref na podstawie tętna maksymalnego jest błędem. Wskazuje różnice w użyciu pulsometrów między takimi dyscyplinami sportu jak bieganie, kolarstwo, pływanie czy narciarstwo biegowe. Tłumaczy, jak niwelować niedokładności pomiarów, wynikające z wpływu rozmaitych czynników (choćby temperatury powietrza, odwodnienia czy zmęczenia).

Tytuł: ''Trening z pulsometrem'' Autor: Joe Friel Przekład: Anna Halbersztat Stron: 208 Format: 165x235 mm Oprawa: miękka ISBN: 978-83-930794-0-7 Termin publikacji: 07 grudnia 2010 Cena: 36,90 zł

Książka Joe Friela nie tylko skupia się na użyciu pulsometrów. Autor wyjaśnia szczegółowo zagadnienia fizjologii wysiłkowej i omawia swoją słynną Triadę Treningową. To dzięki niej, w kolejnych rozdziałach, czytelnik może krok po kroku zbudować swój własny, szczegółowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb program treningowy. Joe Friel prowadzi czytelnika za rękę, dając mu narzędzia do zaprogramowania poprawy kondycji i osiągania coraz lepszych rezultatów w danym sporcie wytrzymałościowym.

Joe Friel trenuje sportowców wytrzymałościowych od 1980 roku. Jest magistrem nauk o sporcie certyfikowanym przez Amerykański Związek Triathlonu i Amerykański Związek Kolarstwa, a także założycielem Amerykańskiego Narodowego Komitetu Trenerów Triathlonowych (USA Triathlon National Coaching Commission). Joe Friel jest znany polskim czytelnikom z takich publikacji, jak: ''Biblia treningu kolarza górskiego'', ''Triathlon biblia treningu'' czy ''Paleodieta dla sportowców''.

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Agora SA