Zorientowali się!

Prawie 300 osób wzięło udział w XXX mistrzostwach Polski w długodystansowym biegu na orientację i towarzyszącym im Pucharze Pilicy.

Tak naprawdę impreza zaczęła się już dzień wcześniej. W sobotę przy okazji kolacji dla uczestników organizatorzy zorganizowali odprawę. W końcu trzeba się orientować!

W niedzielę była już tylko sportowa rywalizacja. Zawodnicy - w zależności od kategorii - mieli do pokonania trasy o długości od 13 do ponad 28 kilometrów.

Jak na profesjonalną imprezę biegową przystało - na uczestników czekał biegowy bufet zaopatrzony w napoje odżywcze, banany i... kostki cukru.

A kto wygrał? W kategorii K18 triumfowała medalistka tegorocznych mistrzostw Europy Natalia Ewiak z Orientusia Łódź. Faworyt nie zawiódł także wśród 18-latków - Michał Olejnik z Azymutu Pabianice. Wśród młodzieżowców triumfowali: Paulina Faron (WKS Wawel Kraków) i Bartosz Pawlak (WKS Grunwald Poznań).

W męskiej elicie klasę pokazał Kamil Włodarczyk z Floty Gdynia, wśród pań o swojej obecności w tym sporcie przypomniała Iwona Wicha z OSiR Góra Kalwaria.

Organizatorzy nie zapomnieli o ''orientacyjnych'' weteranach. Specjalną nagrodą obdarowano między innymi najstarszą uczestniczkę mistrzostw 83-letnią Helenę Zielczyńską.

Więcej o wynikach tutaj