Bieg z Gwiazdą... bez gwiazdy

Gwiazda nie dotarła na organizowany w Bartoszycach V Bieg z Gwiazdą. Główny bohater imprezy, czyli Radosław Majdan z powodów osobistych nie mógł zawitać na Mazury. Mimo małego ''niewypału'' biegacze nie zawiedli. Na starcie stanęło ich ponad 300 w każdym wieku.

Brak gwiazdy nie zniechęcił mieszkańców do licznego udziału w kolejnej już edycji wspólnego biegania dookoła Placu Konstytucji 3 Maja. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli łącznie biegali w kilkunastu kategoriach wiekowych. Najmłodszym uczestnikiem biegu został dwuletni Abiński Jakub.

Każdy z uczestników biegu dostał certyfikat udziału w imprezie podpisany wcześniej przez Radosława Majdana. Wyróżnieni zawodnicy od miejsca 1-3 otrzymali medale oraz statuetki, do miejsca 6 każdy otrzymał dyplom. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Bartoszyce Krzysztof Nałęcz.

Nad przebiegiem imprezy czuwał tradycyjnie Mirosław Figat (wraz z sekcją lekkoatletów MDK UKS ''Jedynka''), który od lat czynnie bierze udział w organizacji biegów lekkoatletycznych w naszym mieście. Sam również wraz z rodziną wystartował w swojej kategorii wiekowej.