Onko-Bieg 2010 za nami

''Zabiegamy o nadzieję''- pod takim hasłem odbył się trzeci Onko-Bieg. W tegoroczne imprezie - organizowanej przez Stowarzyszenie Osób Chorych na Mięsaki Sarcoma - pobiegło w sumie 377 biegaczy. W sumie pokonali 1877 kilometrów.

Tegoroczny Onko-Biegu był pomarańczowy. Taki kolor (kolor nadziei) miały koszulki, w których pobiegli wszyscy, którzy chcieli wspomóc szczytny cel, który przyświeca od lat idei tego wydarzenia.

Co roku w Polsce na mięsaki zapada około 1000 osób, jednak wykryte w odpowiednim stadium są w 80% przypadków wyleczalne.

Dzięki oryginalnej formule biegu zarówno sami biegacze jak i organizatorzy mogli zmierzyć pokonany dystans. Zamysł był prosty i skuteczny. Po każdym przebiegniętym okrążeniu uczestnik dostawał kolorową frotkę, co pozwoliło zliczyć ilość przebiegniętych przez niego kilometrów. Jedno okrążenie miało dokładnie kilometr, dzięki czemu nie trzeba było długo liczyć przebytego dystansu.

Rekordzista w kategorii męskiej przebył w ciągu godziny 16 okrążeń, czyli 16 km. Najlepszy wynik pośród kobiet to 11 okrążeń, natomiast wśród dzieci najlepszy wynik uzyskał 6-letni Michał, który przebiegł... aż 12 kilometrów.