Ostatnia prosta

Dariusz Szwast zakończył 4 lipca ostatni etap projektu ?Biegnę dla Kacpra?. Ojciec 16 miesięcznego chłopca pokonał w ciągu 34 dni 750 km z Gdańska do Głojsc. Na mecie niezwykłego tatę przywitali nie tylko najbliżsi, ale również mieszkańcy rodzinnej miejscowości.

Finał ''Biegnę dla Kacpra'' rozpoczął się w Krośnie 4 lipca i prowadził drogami Podkarpacia, aż do rodzinnego domu bohatera sportowo-charytatywnej akcji w Głojscach.

W niedzielne popołudnie na starcie ostatniego odcinka - obok Dariusza Szwasta - stanął również jego trener August Jakubik, którzy przygotował specjalny program treningów oraz Beata Sadowska, ambasadorka projektu, która towarzyszyła tacie Kacpra również na starcie w Gdańsku. Dziennikarka wspierała go samego od początku powstania idei biegu.

''Przedsięwzięcie 'Biegnę dla Kacpra' miało na celu nie tylko zebranie funduszy na protezy dla naszego dziecka, jest też formą podziękowania i złożonego szacunku dla tych wszystkich osób, instytucji i firm, które nam pomogły wpłacając chociażby symboliczną złotówkę. Żona i ja chcieliśmy pokazać, że w tym pędzącym świecie jest jeszcze miejsce na miłość, uczciwość i wrażliwość okazywaną drugiemu człowiekowi oraz wiarę w to, że nawet przeciwności losu z pomocą innych możemy przezwyciężyć'' - tak Dariusz Szwast podsumował swój miesięczny bieg po jego zakończeniu w rodzinnych Głojscach.

Biegowi towarzyszyło olbrzymie zainteresowanie, również mediów. Radio Zet objęło projekt patronatem, natomiast dziennikarze programu Dzień Dobry TVN towarzyszyli niezwykłemu tacie w kluczowych etapach jego biegu po zdrowie dla Kacpra: na starcie Gdańsku, Warszawie oraz na mecie w Głojsach. Informacje dotyczące biegu Dariusza Szwasta przez Polskę pojawiły się również w Faktach, Wiadomościach, Pytaniu na Śniadanie oraz Teleexpresie.

Duże zainteresowanie ze strony mediów tradycyjnych przełożyło się na sukces biegu w mediach społecznościowych. Od momentu założenia fanpage na Facebooku cztery tygodnie temu do 4 lipca, projekt ''Biegnę dla Kacpra'' zdobył ponad 43 tysięcy fanów! W miarę pokonywania przez Dariusza Szwasta kolejnych kilometrów, coraz więcej osób przyłączało się do biegu na poszczególnych etapach, wiele osób wpłaciło pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" oraz bezpośrednio poprzez opcję wpłacania przez Internet na www.kacperkowy-skwerek.pl . Inicjatywę Dariusza Szwasta wsparły również firma Deutsche Bank PBC S.A. marka Atoperal Baby, które urzeczone jego determinacją i poświęceniem przekazały pieniądze na leczenie Kacpra.

Jak można pomóc?

Dariusz Szwast stanął już na mecie swojego biegu, jednak zbieranie funduszy na leczenie Kacperka nadal trwa. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć inicjatywę zapraszamy na stronę www.kacperkowy-skwerek.pl , na której znajdują się dokładne informacje w jaki sposób można wesprzeć projekt finansowo.