W Garwolinie powiedzieli STOP przemocy

W niedzielę 20 czerwca, podczas corocznych obchodów Dni Garwolina z Avon odbył się pierwszy uliczny bieg pod hasłem ''Avon kontra przemoc - biegnij w Garwolinie''

W biegu udział wzięło około 500 zawodników z różnych części Polski. Na trasie 10 km biegu przebiegającego głównymi ulicami miasta, można było spotkać także reprezentantów Ukrainy, Białorusi, Włoch oraz Kenii. Pierwsze miejsce w klasyfikacji pań zajęła Volha Minina z Białorusi (otrzymała główną nagrodę w wysokości 1500 zł). Wynik, który pozwolił zająć drugie miejsce i zdobyć nagrodę w wysokości 1000 zł osiągnęła Olga Kotovska (Litwa). Trzecie miejsce zajęła Anna Jakubczak wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Anna za swój wynik otrzymała czek w wysokości 500 zł. Klasyfikację męską biegu wygrał Joel Komen z Kenii i otrzymał nagrodę w wysokości 1500 zł. Joel był na mecie przed Michałem Kaczmarkiem z Aleksandrowa Łódzkiego i Igorem Zaworonokiem z Białorusi. Wśród biegaczy znaleźli się także burmistrz Garwolina - Tadeusz Mikulski, dyrektor fabryki AVON w Garwolinie - Jerzy Glinkowski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Paweł Żak. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wśród 455 finiszujących biegaczy znalazło się aż 106 pań. Średnia krajowa waha się pomiędzy 10 a 15 proc., w Garwolinie natomiast panie stanowiły 21 proc. wszystkich zawodników.

Każdy z uczestników, który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Oprócz nagród głównych został rozlosowany wyjazd na 37 Berlin Marathon 2010 dla dwóch osób, a także trzy nagrody niespodzianki dla kobiet, które ukończyły bieg: weekendowy pobyt w SPA dla dwóch osób. Część dochodu z opłaty startowej została przekazana na rzecz akcji ''Avon kontra przemoc''. Każdy z zawodników otrzymał w pakiecie startowym bransoletkę ze znakiem nieskończoności odwołującym się do jedności kobiet na całym świecie.

Organizatorami wydarzenia byli: Avon Operations Polska Sp. z o.o., Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o., Klub Biegacza Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.