Warszawa zdobyta!

Półmetek akcji "Biegnę dla Kacpra''

W środę 16 czerwca Dariusz Szwast - bohater akcji ''Biegnę dla Kacpra'' zdobył stolicę! Wystartował z Placu Trzech Krzyży o godzinie 11:00, aby zakończyć bieg przy Pałacu w Wilanowie. Tym razem nie biegł sam - w eskorcie policji, ulicami Warszawy, razem z tatą Kacpra biegły osoby znane ze szklanego ekranu oraz warszawiacy, których nie tylko serca, ale również nogi poruszył ten niesamowity projekt. Zarówno na starcie jak i na mecie, tacie towarzyszył Kacperek z mamą.

Wraz z Dariuszem Szwastem na Placu Trzech Krzyży stanęło ponad 40 osób. Najmłodszy z uczestników miał 11 lat, najstarszy, który dowiedział się o biegu dzięki informacjom umieszczonym na Facebooku, profesor weterynarii z SGGW, miał 52 lata. Na starcie pojawiły się też znane osoby, które wspierają projekt - Marcin Meller razem z żoną Anną Dziewit - Meller, Maciej Orłoś, Tomasz Kot, Maciej Dowbor oraz Damian Śmigielski. Do biegu dołączyła również Joanna Pruszyńska, prezes agencji Headlines, która wspiera projekt od strony PR - owej. Silną reprezentację wystawiła także firma Blau Farma, producent profesjonalnych kosmetyków dla dzieci Atoperal Baby. Marka Atoperal Baby jest sponsorem czeku na 20 000 zł, który został przekazany Dariuszowi Szwastowi 16 czerwca podczas śniadania prasowego w restauracji Strefa Gourmet.

Warszawski odcinek projektu ''Biegnę dla Kacpra'' obejmował Plac Trzech Krzyży, następnie ulice Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Karową, Dobrą, Zajęczą, Topiel, Leona Kruczkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecką, Szwoleżerów, Czerniakowską, Powsińską, Wiertniczą, Przyczółkową, finisz nastąpił przy Pałacu w Wilanowie. Dariusz Szwast w ramach projektu ''Biegnę dla Kacpra'' pokonał już 369,3 km, do końca pozostało 367,8 km. Bieg przez Warszawę, był przełomowym momentem na trasie Gdańsk - Głojsce, to właśnie w stolicy wypadła połowa dystansu, jaki tata Kacpra ma do przebiegnięcia. Do Wilanowa Darek Szwast dobiegł wraz z 14 osobami - wszystkim serdecznie gratulujemy!

''Biegnę dla Kacpra''

Celem projektu ''Biegnę dla Kacpra''  jest pozyskanie środków finansowych na protezę dla Kacpra, która umożliwiłaby mu prawidłowy rozwój fizyczny. Tata przebiegnie dystans około 750 km z północy na południe Polski. Bieg rozpoczął się 1 czerwca 2010 r. w Gdańsku, dalej przez Elbląg, Ostródę, Ciechanów, Mławę, Warszawę, Pionki, Sandomierz, Rzeszów, bieg zakończy się 4 lipca w miejscowości Głojsce, gdzie mieszkają dziadkowie chłopca.

Jak można pomóc?

Wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do inicjatywy zapraszamy na stronę www.kacperkowy-skwerek.pl , na której znajduje się dokładna trasa biegu oraz informacje w jaki sposób można wesprzeć projekt finansowo. Jesteśmy też na Facebook - fanpage Biegnę dla Kacpra oraz na Twitterze.