We Wrocławiu pobiegną dla Maćka

Sportowym zmaganiom towarzyszyć będzie szczytny cel - będziemy zbierać środki na diagnostykę i rehabilitację Maćka - mówi Paweł Jach, pomysłodawca imprezy

- Maciek ma osiem lat i od urodzenia jest poważnie chory - mówi Paweł. - W ubiegłym roku pokonaliśmy razem trasę wrocławskiego maratonu, daliśmy też radę podbiegom Półmaratonu Ślężańskiego. Samodzielnie stawia pierwsze kroki. Jestem przekonany, że kiedyś pokona każdy dystans.

W sobotę, 29 maja na Biegu dla Maćka ma pojawić się wiele znanych osób. Imprezę wspierają sportowcy: m.in. zapaśnik Józef Tracz i wioślarz Paweł Rańda oraz znani wrocławianie: wiceprezydent miasta Jarosław Obremski, były marszałek województwa dolnośląskiego Andrzej Łoś oraz lekarz Andrzej Nabzdyk.

Start i meta głównego biegu (na 10 km) oraz wszystkie biegi krótkie odbędą się na terenie Centrum Handlowego Borek. Ciekawie zapowiada się ''Bieg Krasnali'' czyli bieg dla dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły. Do pokonania 160 metrów. Tu każdy będzie zwycięzcą - wszystkie ''Krasnale'' dostaną na mecie maskotkę - często pierwszą w życiu nagrodę za sportowy wyczyn.

Więcej informacji oraz rejestracja zawodników głównego biegu na nowej Maćkowej www.