Biegiem do Krakowa!

Sylwestrowa zabawa w Krakowie zaczyna się już w południe. Do wyboru "Smocza piątka" lub "Radosna dziesiątka".

Kraków,Otylia Jędrzejczak,Robert Korzeniowski,

W czwartek o godz. 12 z Rynku wystartują biegacze. Ale nie tylko ci super wytrenowani. Nie trzeba nawet mieć profesjonalnego stroju, przeciwnie - im dziwniejszy, tym większa szansa na nagrodę.

Najciekawsze przebranie wybierze jury w składzie: Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu, ciężarowiec Szymon Kołecki, Elżbieta Lęcznarowicz, wiceprezydent Krakowa, prof. Leszek Piskorz, dyrektor Starego Teatru, prof. Jan Pamuła z krakowskiej ASP i prof. Andrzej Klimek, rektor AWF w Krakowie.

Kto nie biega, może kibicować, zobaczyć biegnących sportowców. - Pobiegnę na 5 km, bo traktuję to jak rozrywkę, a nie rywalizację - mówi Dorota Idzi, medalistka mistrzostw świata i Europy w pięcioboju. - Gdy uprawiałam sport, trenowałam każdego dnia, również w sylwestra - taka praca. Ale teraz biegam wyłącznie dla przyjemności. Z mężem, oczywiście.

Spod Kościoła Mariackiego wystartują też: czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, lekkoatleta Paweł Januszewski, kolarz Cezary Zamana oraz kierowcy rajdowi Leszek Kuzaj i Michał Kościuszko. "Gazetę" reprezentować będzie biegający reporter Wojciech Staszewski.

5 zł z każdej opłaty startowej wesprze Fundację Ronalda McDonalda, która prowadzi program wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.