"Triathlon. Plany treningowe" - kultowa pozycja dostępna po polsku!

Do księgarni trafiła opublikowana przez wydawnictwo Inne spacery książka "Triathlon. Plany treningowe" Matta Fitzgeralda. To kultowa pozycja dla triathlonistów na całym świecie.

Gdy w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych ukazało się pierwsze wydanie, książka od razu wskoczyła na szczyty sportowych list bestsellerów. Od tamtej pory stale korzysta z niej tysiące triathlonistów na całym świecie. A publikacja wciąż jest wymieniana jako jedna z najważniejszych pozycji do czytania dla miłośników tego sportu.

Co stanowi o wyjątkowości tej książki? Zawiera coś, czego nie sposób znaleźć w żadnej innej publikacji czy na stronach internetowych. 40 szczegółowych planów treningowych na najpopularniejszych dystansach. Sprint, dystans olimpijski pół-Ironman i pełny dystans Ironman.

Plany treningowe do każdego dystansu podzielone są na dziesięć poziomów - od zupełnie początkującego do zawodników z elity. Do tego dwa plany przeznaczone na okres przejściowy, między sezonami.

Książka jest doskonałym narzędziem dla osób trenujących samodzielnie. Wystarczy określić cel i poziom, na jakim aktualnie się znajdujemy - potem wybrać jeden z 10 planów. Kompleksowe przygotowanie gwarantowane. (Zobacz przykładowe zestawy planów treningowych na następnej stronie).

Publikacja przyda się również trenerom. Jak na tacy podane są schematy rozkładu akcentów w cyklu treningowym i elementy składowe pojedynczych jednostek treningowych.

"Ta książka to nie powieść, którą musisz przeczytać od strony pierwszej do ostatniej. Zawarłem w książce 40 planów treningowych. Tylko jeden z nich jest dla ciebie odpowiedni w danym momencie, biorąc pod uwagę twoją aktualną sprawność fizyczną i cel, który przed sobą postawiłeś. To jasne, że nie da się korzystać z kilku planów jednocześnie. Wybierz więc najlepszy plan dla siebie w danym momencie, zrealizuj go i zabierz się do kolejnego. I tak się rozwijaj". Matt Fitzgerald

O autorze:

Matt Fitzgerald swój pierwszy triathlon ukończył w 1998 roku. Cztery lata później zameldował się na mecie Ironmana.

Matt jest trenerem triathlonistów i biegaczy, wykwalifikowanym dietetykiem, ale największą popularność przyniosły mu publikacje książkowe. Wydał około 20 tytułów poświęconych sportowi - od podręczników treningowych, przez książki kucharskie, po publikacje z zakresu historii sportu.

W Stanach Zjednoczonych jest najpopularniejszym, najbardziej rozpoznawalnym autorem tego typu publikacji. W Polsce nakładem wydawnictwa Inne Spacery ukazały się dwie książki Matta Fitzgeralda: "Waga startowa" oraz "Książka kucharska dla aktywnych. Waga startowa" . W przygotowaniu jest kolejna publikacja - "Jak bardzo tego chcesz" poświęcona sile woli w sportach wytrzymałościowych - ukaże się wiosną 2016 roku.