ENEL-SPORT. Nowa, ultranowoczesna klinika medycyny sportowej w Warszawie

23 listopada ENEL-MED S.A. we współpracy z Legią Warszawa otwierają ENEL-SPORT - najnowocześniejszą klinikę ortopedyczno-rehabilitacyjną w Polsce i jedną z najlepiej wyposażonych placówek medycyny sportowej w Europie.

- Sukces ENEL-SPORT chcemy budować na połączeniu doświadczenia najlepszych lekarzy w kraju, z topowym sprzętem, jakiego nie posiada jeszcze żadna inna placówka w Polsce. W klinice będziemy nie tylko leczyć urazy ortopedyczne, ale też wspierać osoby przygotowujące się do kolejnych sezonów, czy prowadzić tych, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę ze sportem - wyjaśnia wiceprezes Centrum Medycznego ENEL-MED, Jacek Rozwadowski.

Platforma Biodex Balance System SD w ENEL-SPORTPlatforma Biodex Balance System SD w ENEL-SPORT Magdalena Sołtys fot. Magdalena Sołtys

W ENEL-SPORT na pacjentów czeka m.in. jedna z nielicznych w Polsce bieżni antygrawitacyjnych , bieżnie Woodway , rezonans magnetyczny 3T czy urządzenia Biodex służące do zaawansowanej diagnostyki i treningu. Lekarze, którzy tworzą zespół medyczny ENEL-SPORT na co dzień pracują z najwyższej klasy sportowcami. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że oferta kliniki jest nastawiona wyłącznie na osoby uprawiające sport.

Bieżnia antygrawitacyjna Alter-GBieżnia antygrawitacyjna Alter-G Magdalena Sołtys fot. Magdalena Sołtys

- W naszej klinice stawiamy nie tylko na specjalistyczną diagnostykę, rehabilitację czy medycynę sportową. Naszym pacjentom proponujemy dużo więcej - m.in. konsultacje internistyczne, kardiologiczne, dietetyczne czy alergologiczne. Chcielibyśmy, by pacjenci przychodzili do nas, aby dobrze zaplanować trening czy wybrać sport odpowiedni dla siebie, a nie tylko wtedy, kiedy już przydarzyła się im kontuzja. Zawsze mówię pacjentom, że najważniejsza jest profilaktyka, dzięki niej oszczędza się nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie - tłumaczy dr n. med. Jacek Jaroszewski, kierownik medyczny ENEL-SPORT oraz lekarz reprezentacji Polski w piłce nożnej i zespołu Legii Warszawa.

Pierwsza placówka ENEL-SPORT będzie przyjmować pacjentów już od 23 listopada. Jednak jeszcze w tym roku, w ramach współpracy z Klubem, zostanie uruchomiony kolejny tego typu oddział - tym razem dedykowany głównie dzieciom. Co oczywiste, druga placówka ENEL-SPORT powstanie również na terenie kompleksu Legii, od strony ul. Myśliwieckiej. Zakres jej usług będzie koncentrować się przede wszystkim na zdrowiu małych sportowców. W ofercie znajdą się również nowe usługi przeznaczone dla dorosłych pacjentów - zajęcia fitness, treningi z trenerem indywidualnym, a także odnowa biologiczna ciała i SPA. ENEL-MED planuje już uruchomienie trzeciego oddziału sygnowanego ENEL-SPORT w Poznaniu.

ENEL-SPORT (fot. M.Sołtys)ENEL-SPORT (fot. M.Sołtys) ENEL-SPORT (fot. M.Sołtys) ENEL-SPORT (fot. M.Sołtys)

Copyright © Agora SA