Wystartowała Liga Biegowa

?Liga biegowa jest o bieganiu w realu, a ściganiu się w wirtualu? to hasło przewodnie nowej platformy internetowej stworzonej dla biegaczy.

LigaBiegowa.pl - to serwis adresowany do biegaczy o każdym poziomie zaawansowania. Rejestracja do niego jest bezpłatna. Dzięki wielu możliwościom filtrowania danych każdy użytkownik otrzyma dostęp do licznych rankingów. Będziemy mogli sprawdzić nie tylko swoją pozycję w klasyfikacji ogólnej, ale także w zestawieniu pod względem płci, wieku, dystansu, liczby startów w sezonie, miejsca zamieszkania czy wykonywanego zawodu.

Za każdym razem, kiedy dobiegniemy do mety jednego z organizowanych w całej Polsce biegów na 5 km, 10 km, półmaratonie lub maratonie. Nasz czas zostanie zamieniony na punkty w rankingach Ligi Biegowej . To oznacza, że im szybciej pokonamy dany dystans, tym więcej punktów zdobędziemy. System punktacji został oparty na tabeli VDOT Jacka Daniela, jednego z największych autorytetów w dziedzinie treningu biegowego.

Od startu nowej platformy internetowej zapisało się około 600 osób i ponad 30 drużyn. Na stronie prowadzonych jest już 60 rankingów, w których będzie można wygrać 144 nagrody (udział w obozach biegowych, sprzęt do biegania, zegarki itd.).

Jak dołączyć do Ligi? Na początku trzeba się zarejestrować . Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i potwierdzić maila aktywacyjnego. Potem czeka musimy zacząć zbierać punktu.