Karolina Jarzyńska i Henryk Szost maratończykami 25-lecia w Polsce!

W Warszawie odbyła się pierwsza Gala Biegów Masowych, podczas której rozdano nagrody im. Tomasza Hopfera dla najlepszych zawodników i imprez biegowych roku.

Najlepszych biegaczy 2014 r. wybrali internauci w głosowaniu na portalu BiegiMasowe.pl. Tam też, w kilku różnych kategoriach, odbyło się głosowanie na imprezy biegowe roku. Zwycięzcami okazali się, w kategorii Maraton roku: Orlen Warsaw Marathon ; Półmaraton roku: 9. PZU Półmaraton Warszawski ; Bieg oryginalny roku: Bieg Rzeźnika ; Cykl roku: Warszawska Triada Biegowa ; Debiut Roku 2014: PZU Cracovia Półmaraton Królewski ; Bieg uliczny 5/10/15 km: Biegnij Warszawo .

Dodatkowo, eksperci ze środowiska biegowego - trenerzy, działacze, dziennikarze i organizatorzy imprez przyznali nagrody w poniższych kategoriach: Zawodniczka Roku: Karolina Jarzyńska ; zawodnik roku: Yared Shegumo ; mecenas roku: PZU .

Gościem specjalnym gali był Carlos Lopes , portugalski mistrz olimpijski w maratonie z Los Angeles w 1984 r. i wicemistrz olimpijski w biegu na 10 000 metrów z Montrealu z 1976 r.

Przyznano też nagrody specjalne dla maratonki i maratończyka 25-lecia. Zostali nimi: Henryk Szost i Karolina Jarzyńska . - Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy w Polsce zorganizowano tego rodzaju galę i rozdano nagrody, które są niewątpliwie wyrazem uznania kibiców i środowiska biegowego dla nas, zawodników oraz organizatorów imprez biegowych - powiedziała Jarzyńska , rekordzistka Polski w półmaratonie i biegu na 10 km oraz ambasadorka marki ALE - Active Life Energy. - Dziękuję mojemu trenerowi Zbyszkowi Nadolskiemu, a także wszystkim kibicom i ekspertom, którzy docenili nasze sukcesy. Nagroda dla Zawodniczki Roku bardzo cieszy, jednak tytuł Maratonki 25-lecia dedykuję Wandzie Panfil i Małgorzacie Sobańskiej, które moim zdaniem bardziej na niego zasługiwały. Niemniej jednak bardzo dziękuję za to wyróżnienie i zrobię wszystko, aby moje wyniki w najbliższych miesiącach były godne tego tytułu - dodała.