10 powodów, dla których musisz sięgnąć po magazyn Polska Biega w kiosku

Jak biegać? Jak przygotować się do biegu na 10 km? Jaka dieta dla biegacza porannego, a jaka dla wieczornego? Ile kosztuje sprzęt do biegania? Gdzie wystartować? Na te pytania oraz na wiele innych znajdziecie odpowiedź w magazynie Polska Biega dostępnym w kioskach.

Do sprzedaży trafił 90-stronicowy magazyn Polska Biega stworzony przez redakcję PolskaBiega.pl oraz jej ekspertów. Co w nim znajdziecie?

1. Sprawdziliśmy fakty i obaliliśmy mity o bieganiu. Dowiecie się więc dlaczego bieganie uzależnia, likwiduje cellulit, że wcale nie schudniemy szybciej biegając na czczo oraz, że to wcale nieprawda, iż bieganie na bosaka jest zdrowsze.

2. Na czynniki pierwsze rozłożyliśmy różnice między urodzonymi biegaczami a superatletami. Wyjaśniliśmy co nam dała ewolucja!

3. Dr Piotr Zaorski, ortopeda , wytłumaczył jak biegać z głową i przy okazji wskazaliśmy błędy początkujących biegaczy w kwestii techniki biegu.

ss s

4. Podpowiedzieliśmy, kto i w jaki sposób powinien trenować: indywidualnie, z trenerem, z grupą, według planu ściągniętego z internetu, a może z Motivato , nowoczesną platformą treningową.

5. Przygotowaliśmy plany treningowe : dla początkujących (na tzw. rozruch) oraz 8-tygodniowe plany do biegu na 10 km na 40, 50 i 60 minut.

aa a

6. Sporo miejsca poświęciliśmy diecie . Znajdziecie u nas mnóstwo przepisów dla porannych i wieczornych biegaczy.

7. Oprócz diety , kluczową rolę w bieganiu odgrywa regeneracja. Podpowiedzieliśmy Wam m.in. w jaki sposób zwolnić obroty, rozciągać, nawadniać się oraz korzystać z masaży i sauny.

8. Bieganie to wciąż najtańszy sport z możliwych, ale mimo wszystko warto zwrócić uwagę na odpowiedni sprzęt , aby trenowało nam się jeszcze lepiej. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym: Przygotowaliśmy dla Was przegląd (wraz z cenami) kurtek, bluz, koszulek, staników, spodenek oraz butów treningowych , terenowych, minimalistycznych i startowych.

ss ss

9. Wyróżniliśmy naszym zdaniem najciekawsze imprezy biegowe zaplanowane do końca marca 2015 r.

10. W Magazynie Polska Biega przeczytacie również felietony Radosława Leniarskiego "Filipides był szybszy", Michała Ogórka "Wyznania przebiegłego joggera", Michała Książka "O wyższości chodzenia nad bieganiem" oraz Pauliny Wilk "Być jak Forrest Gump".

Polecamy!