10. Weekend Polska Biega. Studenci na start!

Kulminacja jubileuszowego 10. Weekendu Polska Biega, czyli największego biegowego wydarzenia w Polsce odbędzie się 23-25 maja, jednak imprezy trwają już od dwóch tygodni! Czas na prezentację studenckich inicjatyw.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

Bieg na szczyt UMCS

Studenci z lubelskiego Klubu Uczelnianego AZS UMCS w sobotę (17 maja) organizują Bieg na szczyt UMCS , czyli najwyższego budynku należącego do uczelni. Liczy 15 pięter i jest siedzibą władz uczelni. Bieg jest otwarty i skierowany nie tylko do studentów. - Pomysł narodził się z chęci wykorzystania nietypowych miejsc do uprawiania sportu. Dzięki takim inicjatywom możemy dotrzeć do osób, które nie trenują regularnie. Kto wie, może dzięki nam to się zmieni - mówi Anna Skóra, koordynatorka biegu. - Zawodnicy będą startować co kilka minut. Ze względów bezpieczeństwa nie planujemy biegu wspólnego - dodaje. 15 pięter to nie lada wyzwanie. Dla najlepszych organizatorzy przewidzieli sportowe nagrody. Oddzielnie będą sklasyfikowani mężczyźni i kobiety. Zapowiada się impreza na wysokim poziomie!

III Bieg AGH

Kolejną studencką inicjatywą organizowaną w ramach Weekendu Polska Biega jest III Bieg Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie . Odbędzie się 14 czerwca na miasteczku akademickim krakowskiej uczelni. Do wyboru są dwa dystanse - 6 km i 12 km. Poprzednia edycja zgromadziła na starcie kilkuset biegaczy. W tym roku organizatorzy spodziewają 500 uczestników.

Test Coopera dla Wszystkich

W ten weekend w kilku miastach Polski - Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Pile, Płocku, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze - odbędą się Testy Coopera dla Wszystkich. Akcja jest organizowana od kilku lat przez Akademicki Związek Sportowy. Test Coopera to trwająca 12 minut próba biegowa, która pomaga określić kondycję. Sprawdzian będzie można wykonać bezpłatnie od godz. 10 do 16. Każdy uczestnik dostanie numer startowy oraz certyfikat udziału Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.testcoopera.pl .

"Biegiem na staż!"

Również w sobotę, na warszawskim Polu Mokotowskim, odbędzie się impreza "Biegiem na staż!" . Dystans 5 km. Bieg jest punktem kulminacyjnym kampanii społecznej "Staż. Sprawdź zanim pójdziesz!". - Chcemy p młodym ludziom, że warto podejmować aktywność zawodową jeszcze w trakcie nauki. Akcja ma wymiar symboliczny - żeby pobiec trzeba coś zrobić. Podobnie, jak w życiu i pracy - trzeba przełamać obawy, słabości, często przezwyciężyć lenistwo - podkreśla Kamila Nawrocka z Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, które jest organizatorem biegu.

Biegaj, kibicuj, organizuj!

Włącz się do akcji Weekend Polska Biega! Na mapie 10. Weekendu Polska Biega jest już ponad 460 imprez! Rejestracja trwa do 24 maja. Szczegółowe informacje o wszystkich biegach, regulamin oraz materiały dla organizatorów znajdują się na w zakładce  Weekend Polska Biega .

TERAZ JESTEŚMY TEŻ NA YOUTUBE . OGLĄDAJ I SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ: RUSZ SIĘ!