10. Weekend Polska Biega. Parkrun świętuje z nami!

Londyn. Październik 2004 r. 13 pasjonatów biegania wpada na pomysł, by weekend rozpoczynać od pokonania trasy 5 km. Tak narodził się parkrun - cykl darmowych biegów, którego polska edycja dołączy do 10. Weekendu Polska Biega

BIEGASZ? ODBIERZ INDYWIDUALNY PLAN TRENINGOWY MOTIVATO

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

Parkrun jest najszybciej rozwijającą się inicjatywą biegową na świecie. Od czasu tych kilkunastu śmiałków, którzy pierwszą "piątkę" przebiegli w królewskim Bushy Park, rozrósł się do ogromnych rozmiarów - odbywa się w dziewięciu krajach, m.in. w Danii, Rosji, Australii, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, w 360 miejscowościach i skupia ponad milion uczestników!

POLECAMY: II Piątka dla Bartka w Kielcach w ramach 10. Weekendu Polska Biega

W Polsce zainteresowanie darmowymi biegami na "piątkę" też rośnie. Obecnie rozgrywane są co tydzień, w każdą sobotę o 9 rano w 13 miejscach: Warszawa-Praga, Warszawa-Żoliborz, Łódź, Poznań, Wrocław, Leszno, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Szczecinek, Żary, Konstancin-Jeziorna i Cieszyn. Liczba zarejestrowanych biegów wynosi prawie 16 tys. Teraz parkrun dołącza do jubileuszowej, 10. edycji Weekendu Polska Biega .

Świetna atmosfera

- Jesteśmy otwarci na tego typu fajne inicjatywy. Naszym priorytetem jest zachęcenie osób do aktywnego stylu życia. Nie mogło nas zabraknąć podczas waszego weekendu - tłumaczy Kuba Fedorowicz, koordynator ogólnopolskiego cyklu.

Skąd taka popularność parkrunu? - Ludzie najbardziej nas lubią za świetną atmosferę, jaka panuje podczas startów - mówi Fedorowicz. - U nas nikt nie czuje się odrzucony. Jedni się ścigają, walczą o poprawienie życiówki, inni z kolei przychodzą z całymi rodzinami, aby rekreacyjnie pokonać dystans 5 km . To bezpieczny dystans, do którego nie trzeba się zbytnio przygotowywać.

Jak wziąć udział w parkrunie?

Najpierw należy zarejestrować się na stronie Parkrun.pl . Potem wybrać miejscowość, w której planujemy wystartować, a następnie wydrukować kod uczestnika, z którym należy stawić się na starcie. To wszystko. Jednorazowa rejestracja umożliwia parkrunowe starty na całym świecie! I pamiętaj, że start jest w każdą sobotę o godz. 9. Powodzenia!

10. Weekend Polska Biega

Tegoroczną akcję zaplanowaliśmy na 23-25 maja, choć swój bieg można zorganizować również 1-2 tygodnie przed terminem lub po nim. Rejestracja imprezy do Weekendu Polska Biega odbywa się na stronie Polskabiega.pl . Aby się do nas przyłączyć, nie trzeba robić dużych biegów, wystarczą zabawy biegowe dla dzieci, rodziny czy znajomych. Główny cel to zachęcić innych do ruszania się.

TERAZ JESTEŚMY TEŻ NA YOUTUBE . OGLĄDAJ I SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ: RUSZ SIĘ!