10. Weekend Polska Biega. Ruszyła rejestracja!

To jubileuszowa, dziesiąta edycja Weekendu Polska Biega. Razem stworzyliśmy Akcję o niesamowitej sile! Dzięki naszej wspólnej pracy zachęciliśmy do biegania setki tysięcy osób. Weekend Polska Biega 2014 odbędzie się w dniach 23-25 maja. W zeszłym roku zorganizowaliście 651 imprez, w których wystartowało ponad 100 tys. osób. To jak, bijemy ten wynik? Od dzisiaj możecie zarejestrować swoje bieg!

Gdy pod koniec zeszłorocznego Weekendu Polska Biega zliczyliśmy wszystkich uczestników naszej inicjatywy, okazało się, że ruszyliśmy ponad 100 tysięcy osób! To niesamowita skala. Ale spokojnie, jest jeszcze wiele do zrobienia w tej sprawie. Biegaczy jest w Polsce podobno ok. 2,5 mln. A tych, których do biegania musimy jeszcze przekonać - pewnie kolejne 25 mln. Z Waszą pomocą wszystko jest możliwe!

O co biega?

Polska Biega to akcja społeczna promująca bieganie. Od 2006 r. zachęcamy ludzi do biegania i radzimy im jak to bezpiecznie robić. Weekend Polska Biega, czyli kulminacja naszych starań, to jedno wielkie święto biegaczy. W ramach Weekendu Polska Biega zachęcamy amatorów, lokalnych aktywistów i pasjonatów biegania do organizowania biegów dla swojej społeczności - a wszystkich pozostałych do startowania w tych biegach. W tym roku Weekend Polska Biega odbędzie się w dniach 23-25 maja 2014 r.

Jak zarejestrować i zorganizować bieg?

Żeby zarejestrować bieg i stać się współtwórcą naszej Akcji, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny: Formularz dla biegu organizowanego w Polsce [KLIKNIJ] .

Ale Polacy biegają też przecież za granicą! Możesz zorganizować bieg również poza granicami naszego kraju: Formularz dla biegu zagranicznego [KLIKNIJ] .

Zorganizowanie imprezy biegowej nie jest arcytrudnych zadaniem, a na pewno jest ciekawym doświadczeniem i daje mnóstwo satysfakcji. Niezależnie, czy planujesz bieg dla 10 czy dla 100 osób, trzeba się do tego przedsięwzięcia przygotować. Przeczytaj Poradnik Organizatora [KLIKNIJ] .

Każdy zarejestrowany bieg pojawi się na naszej mapie biegów. W ten sposób dowie się o nim cała Polska! Zobacz: Mapa biegów 2014 [KLIKNIJ]. O biegach będzie głośno także dlatego, że będziemy pisać o nich na serwisie polskabiega.pl oraz w Gazecie Wyborczej.

Zapoznaj się też z Regulaminem Akcji Polska Biega [KLIKNIJ] .

Copernicus Run w Olsztynie - Akcja Polska BiegaCopernicus Run w Olsztynie - Akcja Polska Biega Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Wyborcza.pl Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Co nowego w tym roku?

Ponieważ Weekend Polska Biega odbędzie się w przededniu Dnia Matki, chcemy połączyć obchody tych dwóch świąt. Będziemy zachęcić wszystkie Mamy do wzięcia udziału w biegach podczas Weekendu Polska Biega oraz namawiać koordynatorów do organizowania biegów właśnie na cześć Mam. Najnowsze badania PBS robione na zlecenia programu "WF z klasą" pokazują, że aktywność fizyczna matek ma fundamentalny wpływ na aktywność dziecka (większy niż aktywność fizyczna ojców!). Organizatorzy programu "WF z klasą" (Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazeta Wyborcza, Sport.pl) zapowiedzieli wsparcie naszej inicjatywy i zachęcanie szkół "z klasą" do organizowania biegów rodzinnych w ramach Akcji Polska Biega. Innym motywem przewodnim tegorocznego Weekendu będą biegi studenckie. Mówiąc krótko, będzie się dużo działo, a wszystko w pozytywnym, biegowym klimacie.

Co było dotychczas?

Są miejscowości, które włączają się w Akcję od lat - i za to serdecznie Wam dziękujemy! Przede wszystkim za Wasze zaangażowanie i zarażanie radością, jaką przynosi wspólne bieganie. Zobaczcie co się działo podczas ubiegłorocznego Weekendu Polska Biega: Fotorelacja [KLIKNIJ] Podsumowanie Weekendu Polska Biega 2013 [KLIKNIJ]

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi - piszcie na polskabiega@agora.pl