Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie - zapisy internetowe tylko do 30 kwietnia

Zapisy internetowe na Bieg Konstytucji 3 Maja będą działały tylko do 30 kwietnia. Później - o ile nie zostanie wyczerpany limit 5000 zgłoszeń, będzie można zapisać się tylko w biurze zawodów. Pozostało już tylko 787 wolnych miejsc. Bieg rusza o godzinie 11 3 maja.

Przed nami pierwszy w tym roku bieg z cyklu "Zabiegaj o pamięć" - Bieg Konstytucji 3 Maja. - To z jednej strony lekcja historii, bo w każdej edycji nawiązujemy do wydarzeń historycznych związanych z Konstytucją 3 Maja, ale również biegowy sprawdzian dla rozpoczynających przygodę z bieganiem - mówi Marcin Kuriata z WOSiR. - W biegu głównym na 5 km dolna granica wieku to 12 lat, górniej nie przewidujemy. W Biegu z maskotką zapraszamy dzieci z rocznika 2002 i młodsze. Trasa jest łatwa, to dystans ok 700 m. Dodam, że dzieci mogą biec z całymi rodzinami - opowiada o biegu, który 3 maja wystartuje z ulicy Rozbrat o godzinie 11.

Trasa ma dwa wymagające odcinki. Pierwszy to podbieg na ul. Myśliwieckiej. Trzeba się będzie z nim zmierzyć krótko po starcie, dlatego warto zachować zimną krew i nie dać się ponieść emocjom. W nagrodę biegacze będą zbiegać ulicą Agrykola, chociaż tutaj trzeba będzie się skoncentrować żeby nie zaliczyć wywrotki.

- W poprzedniej edycji dopisała i pogoda, a zwycięzcy zaskoczyli wszystkich wpadając na metę ex aequo, w dodatku trzymając się za ręce - dodaje Marcin Kuriata.

Więcej na temat Biegu Konstytucji 3 Maja znajdziesz w artykule: Bieg Konstytucji 3 Maja po raz 23. w Warszawie