9. weekend Polska Biega już 24-26 maja. Ponad 600 biegów. Zarejestruj swój!

W ubiegłym roku biegowi aktywiści zorganizowali 723 biegi. Wzięło w nich udział - jak szacujemy - ponad 120 tys. osób. W tym roku chcemy by odbyło się jeszcze więcej biegów. Do 24-26 maja będzie biegać cała Polska. Na liście jest już ponad 600 imprez.

Nie próbowałaś nigdy truchtać? A może marzysz o maratonie i nie wiesz, jak się zabrać do systematycznych treningów? Do czerwca będziemy pisać w "Gazecie" i na Polskabiega.pl dużo o bieganiu - jak to robić z głową i jak nie stracić do tego serca (bo - jak wiemy - wszystko kiedyś się może znudzić).

Bartoszyce, Barwice, Białków, Bielsko-Biała, Dąbrowa Górnicza, Jasło, Jeziorki, Kawice, Płock, Przywary, Staw, Sompolno, Skawina, Żary, Żuromin i wiele innych miast przyłączyło się już do akcji Polska Biega 2013. Na liście jest ponad 600 biegów.

Rok temu biegowi aktywiści zorganizowali 723 biegi. Wzięło w nich udział - jak szacujemy - ponad 120 tys. osób. W tym roku liczymy na jeszcze więcej, bo bieganie, triatlon, rowery to już nie tymczasowa moda w Polsce, to normalność. Bądźmy koalicją na rzecz zdrowego stylu życia. Koniecznie pokażmy to najmłodszym, bo czym skorupka za młodu nasiąknie...

Zachęcamy różnego rodzaju instytucje, organizacje, nieformalne grupy: dołączcie do akcji Polska Biega i zorganizujcie imprezę biegową. To nie jest takie trudne. Wystarczy obmyślić trasę i zarejestrować się na Polskabiega.pl. Mamy nadzieję, że z pomocą przyjdą też lokalni sponsorzy, bo poczęstunek na mecie czy dyplomy dla uczestników zawsze nadają zawodom rodzinny, sympatyczny wymiar.

Mile widziane szalone pomysły. Zgłaszajcie się. Będziemy o was pisać i opowiadać na antenie radiowej.

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji. Nasz e-mail: polskabiega@agora.pl

Imprezy można już zgłaszać w zakładce: Rejestracja biegów. Dołączcie do nas!

Jak było w ubiegłym roku? Zobacz galerię zdjęć.

Statystki Polska Biega 2012Statystki Polska Biega 2012 Gazeta Wyborcza Gazeta Wyborcza

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.