Najszybsi kelnerzy i kelnerki biegali w Krakowie [ZDJĘCIA]

Muchy, białe koszule, elegancki strój i tace z filiżankami, a do tego przeszkody do pokonania. W sobotę 10 listopada odbył się II Krakowski Bieg Kelnerów, którego uczestnicy musieli wykazać się nie tylko szybkością ale również zręcznością. Przedstawiamy galerię zdjęć.

10 listopada, już po raz drugi w Krakowie zorganizowano bieg, w którym wzięli udział Kelnerzy z całej Polski, mierząc swoje umiejętności w trzech konkurencjach - przygotowaniu na czas profesjonalnego okrycia stołu, jak najszybszym pokonaniu dystansu z tacą, z filiżanką, pokonując przeszkody i nalewając jednocześnie wodę do kubeczka oraz najszybszym dotarciu do mety z jajkiem na łyżce.

Wykonując konkurencje należało zachować pełen fason, klasę i smak. Na co dzień - kelnerowi biegać nie wypada. Może przemieszczać się jedynie szybkim, chodziarskim krokiem. Punkty można było stracić za rozlanie wody, przytrzymywanie butelki czy skok gazeli, który kelnerowi z prawdziwego zdarzenia nie przystoi.

Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Bieg (po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji) wygrał Witold Antochów z Zamku Dubiecko, drugie miejsce zajął Adam Woźniak, a trzecie Adrianna Gajek z Zajazdu Hetman. Nagroda dla najsympatyczniejszej kelnerki powędrowała do rąk Adrianny Kolasy z restauracji Karmela. Oprócz nagród indywidualnych restauracje reprezentowane przez wygranych otrzymają certyfikat potwierdzający najszybszą i najsprawniejszą obsługę w mieście.

Więcej na temat Krakowskiego Biegu Kelnerów znajdziesz w artykule: Krakowski Bieg Kelnerów - tace w dłoń i na start.

Zobacz również Ogólnopolski Bieg Kelnerów w Wiśle.

Zobacz jak ścigali się najszybsi kelnerzy i kelnerki w ubiegłym roku w Poznaniu.