Jak biegać zdrowo - konferencja dla biegaczy

Jak zacząć biegać - z punktu widzenia kardiologa, fizjoterapeuty. Dieta biegacza i cała prawda o suplementach. Czy skarpety kompresyjne to tylko moda? Co o butach biegowych sądzi ortopeda? Co zrobić, kiedy boli Achilles? A co to jest propriocepcja? To tylko niektóre hasła otwartej dwudniowej konferencji "Biegam po zdrowie. W uznaniu dla Tomasza Hopfera". Odbędzie się ona 5-6 października w Warszawie.

Organizatorzy, komisja medyczna PKOl przewidują udział do 400 osób, na tydzień przed konferencją było już 300 zgłoszeń. - Uczestnicy to lekarze, absolwenci AWF, a także zwykli biegacze, którzy chcą świadomie podchodzić do treningów - mówi Paulina Sawicka z komitetu organizacyjnego. - Szacuje się, że na świecie biega już 150 milionów ludzi. Widać, ile osób startuje w maratonach i innych organizowanych biegach w Polsce. Ta liczba rośnie z miesiąca na miesiąc - zauważa Hubert Krysztofiak, szef komisji medycznej PKOl. - Najsłynniejszym animatorem i propagatorem biegania był nieżyjący redaktor TVP Tomasz Hopfer. To on w latach siedemdziesiątych z telewizora namawiał Polaków do biegania i opowiadał o jego aspektach. To dzięki niemu w 1979 roku do maratonu stanęło w Warszawie 2000 biegaczy, a w Berlinie 400.

W uznaniu dla Hopfera organizujemy konferencję dla wszystkich zainteresowanych bieganiem - zarówno zaawansowanych jak i tych, którzy dopiero zaczynają. Powiemy jak najlepiej się ubrać, jak dbać o stawy, co jeść, jak ograniczać ryzyko kontuzji, a ponadto szczegółowo opowiemy jak robią to najsłynniejsi biegacze. Nieważne czy jesteś Usainem Boltem czy Anią, która biega rekreacyjnie po parku. Pewne zasady są dla wszystkich te same.

Na konferencję można się jeszcze rejestrować: www.biegiempozdrowie.pl . Udział kosztuje 50 zł. Termin: piątek i sobota (cały dzień) 5-6 października 2012 w siedzibie PKOl, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie.

Program konferencji.

Wojciech Staszewski (west)

Konferencja dla biegaczy

Jak biegać zdrowo

Jak zacząć biegać - z punktu widzenia kardiologa, fizjoterapeuty. Dieta biegacza i cała prawda o suplementach. Czy skarpety kompresyjne to tylko moda? Co o butach biegowych sądzi ortopeda? Co zrobić, kiedy boli Achilles? A co to jest propriocepcja?

To tylko niektóre hasła otwartej dwudniowej konferencji "Biegam po zdrowie. W uznaniu dla Tomasza Hopfera". Odbędzie się ona 5-6 października w Warszawie.

Organizatorzy, komisja medyczna PKOl przewidują udział do 400 osób, na tydzień przed konferencją było już 300 zgłoszeń. - Uczestnicy to lekarze, absolwenci AWF, a także zwykli biegacze, którzy chcą świadomie podchodzić do treningów - mówi Paulina Sawicka z komitetu organizacyjnego.

- Szacuje się, że na świecie biega już 150 milionów ludzi. Widać, ile osób startuje w maratonach i innych organizowanych biegach w Polsce. Ta liczba rośnie z miesiąca na miesiąc - zauważa Hubert Krysztofiak, szef komisji medycznej PKOl. - Najsłynniejszym animatorem i propagatorem biegania był nieżyjący redaktor TVP Tomasz Hopfer. To on w latach siedemdziesiątych z telewizora namawiał Polaków do biegania i opowiadał o jego aspektach. To dzięki niemu w 1979 roku do maratonu stanęło w Warszawie 2000 biegaczy, a w Berlinie 400. W uznaniu dla Hopfera organizujemy konferencję dla wszystkich zainteresowanych bieganiem - zarówno zaawansowanych jak i tych, którzy dopiero zaczynają. Powiemy jak najlepiej się ubrać, jak dbać o stawy, co jeść, jak ograniczać ryzyko kontuzji, a ponadto szczegółowo opowiemy jak robią to najsłynniejsi biegacze. Nieważne czy jesteś Usainem Boltem czy Anią, która biega rekreacyjnie po parku. Pewne zasady są dla wszystkich te same.

Na konferencję można się jeszcze rejestrować: www.biegiempozdrowie.pl . Udział kosztuje 50 pln (same wykłady plus materiały) lub 250 pln (pełny pakiet). Termin: piątek i sobota (cały dzień) 5-6 października 2012 w siedzibie PKOl, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie.

Wojciech Staszewski (west)