Bieg na piątkę

Niedziela, 2 września 2012 r. to dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA jeden z ważniejszych dni tego roku. Po raz kolejny odbył się w Warszawie bieg na rzecz podopiecznych SARCOMY.

V Onkobieg to kolejna impreza pod hasłem "Razem możemy więcej" zorganizowana przez SARCOMĘ przy wsparciu finansowym Urzędu Dzielnicy Ursynów. Profesjonalną rozgrzewkę poprowadził trener Reebok Poland University. O godzinie 11.30 rozpoczął się 60-minutowy bieg. Można było pokonać tyle okrążeń wokół Centrum Onkologii, na ile starczało sił. Formuła biegu zakładała, że główny sponsor PKO Bank Polski wraz z firmą Swedish Orphan Biovitrum za każde przebiegnięte okrążenie przekażą na konto SARCOMY dwa i pół złotego. Tuż po zakończeniu biegu znane były statystyki. 834 osoby przebiegły łącznie 5850 okrążeń czyli 5850 kilometrów, co daje kwotę 15 000 zł. Pieniądze zostaną przekazane na środki farmaceutyczne podopiecznych stowarzyszenia, koszty dojazdu na wizyty lekarskie oraz inne potrzeby.

Onkobieg to wyjątkowa impreza - niezależnie od pogody, czy nawet stanu zdrowia, setki ludzi przychodzą biegać, by pomóc innym. "Z roku na rok powiększa się nie  tylko liczba uczestników i całkowity dystans, pokonany przez wszystkich uczestników, lecz również zakres informacji o nowotworach. W tym roku prof. Piotr Rutkowski wygłosił ze sceny tradycyjną pogadankę o mięsakach, ale dodatkowo każdy uczestnik Onkobiegu mógł w trakcie rejestracji zaopatrzyć się w ulotki o czerniakach i profilaktycznych badaniach raka piersi. W następnym roku będziemy rozszerzać ten zakres informacji."- mówi Andrzej Tabaka, Prezes SARCOMY.