Dzień Dziecka w Krakowie i Bieg dla Maćka we Wrocławiu

Aura za oknem nas dziś nie rozpieszcza - raz na jakiś czas na kałużach pojawiają się znajome kręgi, które nie pozostawiają wątpliwości, że pada deszcz. Chociaż... Czy to komukolwiek przeszkadza? Może to dobra okazja, żeby kupić (lub wyciągnąć z szafy) kalosze i pobiegać z dzieciakami po kałużach? A może wystartujesz w Biegu dla Maćka we Wrocławiu lub w ramach Dnia Dziecka organizowanego w Krakowie?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka warto zrobić coś wyjątkowego. Coś, na co zwykle nie mamy czasu lub energii, albo po prostu nie przyszło nam do tej pory do głowy. Można zabrać rodzinę na wspólne bieganie po kałużach, można wybrać się na eksplorację okolic, w których nas jeszcze nie było. Albo zrobić nietypowy trening z przeskakiwaniem przez ławki w parku. Cóż z tego, że ktoś może na nas dziwnie popatrzeć - wszak to Dzień Dziecka!

Można też sprawić sobie biegowy prezent - niezbyt użyteczny, o którym marzymy, ale zwykle szkoda nam pieniędzy, bo "przecież to właściwie zabawka". Ważne żeby być kreatywnym i dobrze się bawić.

Ci, którzy nie znajdą czasu na dobrą zabawę dziś - mogą wystartować jutro lub pojutrze w jednym z organizowanych w weekend biegów. Jest ich masa, a niektóre rozgrywane właśnie po to, by uczcić Dzień Dziecka.

Dzień Dziecka w Krakowie

Organizatorzy Chaszczoka zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy 2 czerwca na teren obiektu Kolejowego Klubu Wodnego w Krakowie w godzinach  11 - 17. Bieganie zacznie się o godz. 14.

W ramach imprezy dostępne będą bezpłatne atrakcje: - nauka pływania na kajaku - pływanie motorówką - gry zespołowe - zabawy i gry plastyczne - konkurs karaoke - bieg dla dzieci na dystansie ok 1 km - słodki poczęstunek dla każdego dziecka

Więcej informacji na www.chaszczok.pl

Bieg dla Maćka we Wrocławiu

Tegoroczną edycję Biegu dla Maćka przeniesiono z 27 maja na 2 czerwca, dzięki czemu - organizatorzy stworzyli dobrą okazję by uczcić Dzień Dziecka. Zwłaszcza, że dochód z wpisowego zostanie przekazany na rehabilitację Maćka Jacha - dziewięcioletniego chłopca, który od urodzenia jest poważnie chory.

Organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków biegania wraz z rodzinami do Centrum Handlowego BOREK przy ulicy Hallera we Wrocławiu. Przygotowali trasy o różnej długości: dla najmłodszych Bieg Krasnali na dystansie 160 m, dla dzieci szkolnych oraz wszystkich chętnych biegi na dystansie 900 m i 2500 m. Bieg Główny na 10 km będzie okazją do sportowej rywalizacji na zacienionych alejkach Parku Grabiszyńskiego. Będą zabawy na "dmuchańcach", konkursy, gry i zabawy oraz pokazy artystyczne (i lotnicze) Wszystko pod troskliwą opieką animatorów. W ramach biegu rozegrane zostaną Mistrzostwa Galaktyki w Biegu z Wózkiem, które mają pokazać ludziom, że bieganie z dzieckiem w specjalnym wózku - joggerze - jest świetnym pomysłem na rodzinne spędzanie czasu.

"Od kilku lat biegam wraz ze swoim niepełnosprawnym synem. Maciek ma 9 lat i jest nieuleczalnie chory. W specjalnym wózku towarzyszy mi na zawodach i biegowych spacerach. Organizując dla niego pomoc odkryłem, że jestem prawdopodobnie jedyną w Polsce osobą biegającą z niepełnosprawnym w wózku... " - mówi tato Maćka - Paweł Jach.

Harmonogram imprezy: 8.30 Otwarcie miniprzedszkola dla dzieci 8.30 Otwarcie Biura Zawodów i zapisy do wszystkich biegów. 9.50 Start biegu na dystansie 900 m 10.10 Start biegu na dystansie 2500 m 10.30 Wspólna rozgrzewka zawodników biegu na 10 km 10.50 Ustawienie zawodników w strefie startu 10.55 Start zawodników na wózkach 11.00 Start zawodników biegu na 10 km 11.30 Powitanie pierwszych zawodników na mecie biegu 13.30 Bieg Krasnali na dystansie 160 m 13.45 Rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród uczestnikom biegów zakończone losowaniem nagród. Główną nagrodą losowaną wśród zawodników biegu na 10 km będzie rower górski (damski lub męski - do wyboru przez szczęśliwca).

Zapisy do biegu na 10 km odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie - maciekbiega.pl lub w dniu zawodów w Biurze Zawodów. Opłata startowa do uiszczenia również w Biurze Zawodów.

Dołącz do nas na Facebooku.