Trójkowo-Sportowy Dzień Dziecka już w piątek

Zawody biegowe, spotkania ze sportowcami, występy beatboxerów, show na bębnach footballowych, zagadki literackie -  to tylko część atrakcji, jakie czekają  na dzieci w warszawskim parku Agrykola podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka - Trójkowo-Sportowo, która odbędzie się 1 czerwca.

Trójkowo-Sportowo będzie wyjątkowym połączeniem zawodów biegowych i występów artystycznych. Organizatorami wydarzenia są FUNdacja BIEGanie i radiowa Trójka. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00, gdy na scenie pojawią się Patryk Matela i Michał Górczyński  - beatboxerzy i performerzy. Artyści przygotują sportowe zagadki dotyczące różnych dyscyplin sportu - biegania,  rzutu oszczepem, karate, koszykówki, boksu, kolarstwa, pływania, szachów i piłki nożnej. W pierwszej godzinie będą także zagadki literackie z bajkopisarzem Grzegorzem Kasdepke.

Po takiej rozgrzewce w etniczną podróż po świecie tropem dyscyplin sportowych zabierze dzieci Sambor Dudziński, muzyk-multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor. Artysta zagra mini koncert i zaprezentuje własnoręcznie wymyślone i zrobione instrumenty. Na scenie pojawi się też sportowy gość specjalny - były piłkarz, reprezentant Polski - Cezary Kucharski.

Emocji nie zabraknie także w kolejnych dwóch godzinach. Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska - występujący na całym świecie artyści, zagrają koncert m.in. na pojemnikach do lodów gałkowych i bębnach footballowych. Będą też warsztaty rytmów meczowych granych przez kibiców z różnych krajów świata.

W imprezie weźmie udział również Stefan Śmietański - mistrz nauki mowy ptaków, ze swoim gwarkiem z warszawskiej Pragi, który potrafi śpiewać i mówić wierszem! To część artystyczna.

Równolegle odbywać się będą nietypowe zawody biegowe. O godzinie 10:30 zaplanowany jest pierwszy bieg - na dystansie 33 m. Godzinę później będą do pokonania 333 m, a następnie sztafeta 3x300 m. Kulminacją imprezy będzie pierwszy trójkowy bieg m.in. wokół siedziby radia - Waterrr Sport Run 2012.  Start o godz. 13:33.

Dzień Dziecka Trójkowo-Sportowo poprowadzą Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka Trójki, m.in. prowadząca popularną audycję dla dzieci - "Zagadkowa niedziela", Krzysztof  Łoniewski, sportowy dziennikarz Trójki oraz Paweł Januszewski, prezes FUNdacji BIEGanie, były lekkoatleta, mistrz Europy w biegu na 400 m ppł, olimpijczyk.

Dołącz do nas na Facebooku.