Ćwierćmaraton Muzyczny - święto sportu i muzyki w Pile

Czy można połączyć sport ze sztuką? Obie dziedziny z powodzeniem współpracują w tańcu, gimnastyce artystycznej czy łyżwiarstwie figurowym. Dlaczego więc nie spróbować pójść o krok dalej? Muzyka już towarzyszy nam na dużych imprezach - półmaratonach, maratonach, zwykle stanowi tło, tym razem artyści będą grali pierwsze skrzypce...

"Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć coś niezwykłego. Na wielu biegowych imprezach zespoły grają dla zawodników zmagających się z trudami trasy, ale stanowią jedynie tło. Chciałbym, aby tego dnia głównymi bohaterami byli zarówno biegacze, jak i artyści. Spodziewam się, że bieg w rytm muzyki doda sił każdemu i przyczyni się do osiągnięcia fantastycznych rezultatów" - mówi Marek Jaroszewski, pomysłodawca wydarzenia.

Dla Marka Jaroszewskiego to kolejna przygoda z organizacyjną stroną imprez sportowych. Z jego inicjatywy od kilku lat odbywa się w Pile Bieg Mikołajkowy, gromadzący na starcie wszystkie pokolenia mieszkańców, zakochanych w ruchu na świeżym powietrzu.

"Kilka lat temu wygrałem maraton w Houston i wiem, jakie znaczenie w trakcie pokonywania dystansu ma dodatkowe wsparcie. Dlatego jestem pewien, że w zawodach, które organizujemy muzyka i dobra zabawa z pewnością będą sprzymierzeńcami uczestników"- twierdzi Jaroszewski. Startujący z radością przebiegną każdy kilometr, wsłuchując się przy okazji w najróżniejsze gatunki muzyczne i poznając grające je pełne pasji zespoły. Co równie istotne, po biegu zostanie zorganizowany koncert z udziałem wykonawców biorących udział w imprezie.

Ćwierćmaraton Muzyczny to jedyna impreza biegowa, na której w roli głównej wystąpią zarówno sportowcy, jak i grające dla nich zespoły. A muzyka to nie tylko środek łagodzący obyczaje, ale również sposób na osiągnięcie fantastycznych wyników w sporcie. Tym ostatnim sprzyjać będzie także szybka i pozbawiona trudnych podbiegów trasa.

Na mecie każdy wirtuoz biegu otrzyma niepowtarzalny, nie do zdobycia na innej imprezie sportowej medal - pełnowymiarową płytę winylową. Do puli nagród włączono wycieczkę o wartości 5 tysięcy złotych! Zostanie ona rozlosowana spośród wszystkich zawodników, którzy dotrą do mety.

Po zawodach emocje będzie można odreagować oddając się muzyce i tańcom - ukoronowaniem całego dnia ma być bowiem koncert na pilskiej Wyspie.

Trasa biegu, materiały prasowe Ćwierćmaratonu Muzycznego w Pile.

Garść informacji:

 • DYSTANS - 10,5 km
 • TERMIN - 22 kwietnia (niedziela)
 • START - godzina 11.00
 • MIEJSCE - Piła ul. Niepodległości 26
 • BIURO ZAWODÓW: Szkoła Podstawowa nr 5 ul. Niepodległości 18
 • TRASA BIEGU - trzy płaskie pętle ulicami miasta, punkty z wodą i napojami izotonicznymi na 2. i 6. kilometrze
 • LIMIT CZASU - 1,5 godziny
 • LIMIT UCZESTNIKÓW - 700
 • WERYFIKACJA zawodników odbywać się będzie w dniu 21 kwietnia 2012r. w godzinach 17:00 do 19:00 - Biuro Zawodów, ul. Bohaterów Stalingradu 5, Piła i w dniu zawodów tj. 22 kwietnia 2012 roku w godzinach od 8:00 do 10:00 - Biuro Zawodów, szkoła podstawowa nr 5, al. Niepodległości 18, Piła.
 • ZGŁOSZENIA - elektronicznie do dnia 18.04.2012 r. do godziny 24:00, telefonicznie do dnia 18.04.2012 r. do godziny 18:00 pod numerem telefonu 512249822 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00. W dniu zawodów zgłoszeń będzie można dokonać i uiścić opłatę startową w Biurze Zawodów - Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Niepodległości 18.
 • WPISOWE - 40 zł

Program zawodów: 8:00-10:30 obiór numerów startowych 11:00 Start Biegu 13:00 -17:00 Koncerty oraz dekoracje zawodników

Więcej na: www.muzycznacwiartka.pl

Dołącz do nas na Facebooku.