Zacznij biegać na wiosnę!

Na dworze robi się wreszcie przyjemnie, cieplej, słonecznie. Po zbyt długiej zimie, nadchodzi upragniona wiosna, a z nią wracają chęci do spędzania czasu na dworze. Dłuższe i cieplejsze dni, pojawiające się na drzewach pączki, a i my bardziej entuzjastycznie patrzymy na ten budzący się świat. Warto ten entuzjazm i pobudkę po zimie wykorzystać. Może warto zrobić sobie kilka postanowień? Odkurzyć rower, który przezimował w garażu albo piwnicy, i zacząć jeździć nim do pracy? Kończy się również czas wymówek dla tych, którzy zasłaniali się brzydką pogodą. Do biegania aura robi się doskonała! Ale na cóż to biegać - zapytacie? Damy Wam kilka powodów!

1. Bieganie, mimo że wydaje się z początku męczące - przywróci Ci energię życiową. 2. Wychodząc pobiegać spędzisz trochę czasu na świeżym powietrzu... 3. i szybciej poczujesz jak wszystko wokół się zmienia, jak robi się cieplej i ładniej po zimie. Nie poczujesz tego idąc do autobusu albo siedząc w samochodzie! 4. Łatwiej będzie Ci wrócić do wagi sprzed zimy i nie będziesz musiał odmawiać sobie jedzenia. 5. Bieganie zmobilizuje Cię do działania w innych sferach, wyciągnie Cię z zimowego marazmu. 6. Po biegu będziesz się czuł odprężony, zrelaksowany i zadowolony. 7. Będziesz miał trochę czasu tylko dla siebie. 8. Znajdziesz czas na to, żeby spokojnie przemyśleć codzienne sprawy i nabrać do nich dystansu. 9. Będziesz miał satysfakcję z tego, że robisz coś konsekwentnie, a Twoja samoocena poprawi się. 10. Będziesz zdrowszy - długofalowo i na krótszą metę - biegacze po prostu zbyt często nie chorują - zapytaj ich.

24-26 maja odbędzie się wielki weekend Polska Biega . W całej Polsce będzie można wziąć udział w bezpłatnych biegach, na krótkich dystansach. To doskonały moment żeby się odważyć, założyć buty i przebiec te kilka kilometrów w przyjaznym gronie. Ale nie ma co czekać - wiosna tuż tuż, zacznij już teraz, żebyś podczas majowego weekendu biegał już na zupełnym luzie. Ta aktywność daje mnóstwo satysfakcji - trzeba tylko spróbować.

Dołącz do nas na Facebooku i podziel się z nami swoimi postępami.