42 maratony w 42 dni - August Jakubik i Mariusz Szostak biegną po rekord

Po raz pierwszy w historii grupa ultramaratończyków podejmie wyzwanie i przymierzy się do ustanowienia rekordu Polski w ilości przebiegniętych maratonów - dzień po dniu. August Jakubik, rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym, wraz z trenowaną przez siebie ekipą, przygotowuje się do przebiegnięcia 42 maratonów w 42 dni. Akcja rozpocznie się już 23 czerwca w Rzeszowie. Z przedsięwzięciem tym zmierzą się na bieżniach stadionów w 40 miastach Polski.

Panowie zamierzają pokonywać kolejne maratony w granicach 3 godzin i 45 minut. Będziemy trzymać kciuki żeby upały nie pokrzyżowały im planów. 30 czerwca odbywający się w Katowicach ósmy z kolei bieg, będzie setnym maratonem  Augusta Jakubika.

August Jakubik

Współorganizatorami projektu są Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz uczelnie sportowe z Wrocławia, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Warszawy, Białej Podlaski i Krakowa. W miejscowościach, w których będą rozgrywane kolejne maratony  trzem śmiałkom będą towarzyszyć miejscowi biegacze (których już dziś Panowie zapraszają), a przy okazji zostaną rozegrane imprezy towarzyszące projektowi.

Co, gdzie i kiedy?

Dołącz do nas na Facebooku.