Bieg mikołajkowy w Jarosławcu - relacja

Sobotni poranek 3 grudnia przywitał uczestników XI Ogólnopolskiego Biegu Mikołajkowego raczej wiosenną lub jesienną pogodą. Próżno było patrzeć w niebo w poszukiwaniu pierwszych płatków śniegu. Aura może mało "mikołajkowa", za to do biegania doskonała. Główną trasę 6 km pokonało 132 zawodników, w zawodach na krótszych dystansach wystartowała gromada dzieci, przybyli również miłośnicy Nordic Walking.

Mikołaje, czekolada, herbata na mecie - w miniony weekend w Jarosławcu dało się już niemal poczuć klimat zbliżających się Świąt, tak witano nadchodzącą (choć niespiesznym krokiem) zimę. To była już 11. edycja biegu, który w tym roku powrócił na Osiedle Południe, uczestnicy startowali i finiszowali u stóp latarni morskiej. Trasa z podbiegiem ulicą szkolną ma ponoć swój niepowtarzalny klimat.

Główny bieg dla dorosłych odbył się jako ostatni, poprzedziła go rywalizacja najmłodszych uczestników i marsz Nordic Walking. Wśród 132 biegaczy, którzy biegli na 6 km były 24 kobiety. Honorowy start zaliczyli Tomasz Czubak (4-krotny mistrz Polski i rekordzista kraju w biegu na 400 m, pochodzący ze Słupska, przybiegł jako 69 zawodnik na metę, pokonując cały dystans) i Jan Huruk (jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego maratonu) - przebiegł honorowo jedną pętlę 6-cio kilometrowej trasy.

Zwyciężył Piotr Drwal z Ustki z czasem 18:34 min. Jako drugi, ze stratą ponad pół minuty linię mety minął Dawid Dworak z Lęborka, a trzecim był dwukrotny zwycięzca biegu mikołajkowego w latach 2001 i 2002 - Piotr Pobłocki z Lęborka.

Najlepsza z 24 kobiet - Kamila Pobłocka z Lęborka z czasem 23:05 min o 2 minuty pokonała Edytę Szczygielską - ze Sławna. 3 miejsce przypadło Katarzynie Pobłockiej z Lęborka (siostrze zwyciężczyni).

Poza nagrodami dla najlepszych - rowerami, wszyscy uczestnicy biegu otrzymali czapki mikołajkowe, dyplomy, czekolady i okolicznościowy medal mikołajkowy.  Nie zabrakło nagród dla najlepszych biegaczy lokalnych - gminy Postomino, mieszkańców Jarosławca, oraz dla najstarszych i najmłodszych uczestników biegu.

Miłośnicy spacerów z kijkami (23 kobiety i 25 mężczyzn) wzięli udział w III Mikołajkowych 2 milach morskich Nordic Walking "Powitanie zimy 2011". Zawodnicy i zawodniczki musieli pokonać dystans 3704 metrów. W tym roku zaplanowano 2 pętle. Pierwsza, o długości 1.200 m. wiodła brukowanymi uliczkami Jarosławca, a druga, dłuższa przecinała też jarosławieckie łąki i lasy.

Dołącz do nas na Facebooku.