Kabareciarze pobiegną w Poznaniu

Czy pot, krew i łzy mogą być zabawne, okaże się 16 października, kiedy podczas 12. Poznań Maratonu zostaną rozegrane I Kabaretowe Mistrzostwa Polski. Na co dzień wywołują dużo radości, ale czy na mecie poznańskiego maratonu będzie im do śmiechu? W Poznaniu pobiegnie cała plejada gwiazd i przyszłych gwiazd, czyli młodszych adeptów sztuki kabaretowej. Niektórzy z nich po raz pierwszy staną na starcie maratonu. Ba! Niektórzy po raz pierwszy staną na jakimkolwiek starcie! Wystąpią m. in. reprezentanci takich kabaretów, jak: Limo, Widelec i Czesuaf.

Justyna Suchecka

Jednym ze znanych biegaczy-kabareciarzy będzie Szymon Jachimek. Czy po biegu będzie mu do śmiechu? - Myślę, że tak, bo biegi są pasją Szymona i to nie będzie jego pierwszy start - mówi Małgorzata Wakuluk, menedżerka kabaretu Limo. Urodzony w 1982 roku Jachimek ma już za sobą m. in. X Cracovia Maraton, który odbył się wiosną tego roku. Pokonał go w dobrym czasie: 3 godzin 45 minut i 47 sekund. Czy Szymon pójdzie za kabaretowym głosem brata Tomasza i w Poznaniu przyjmie taktykę turysty uciekającego w Japonii przed tsunami ("z jednej strony strach, panika, sajonara, ale z drugiej jeszcze sobie fotę pyknę")? Tego jeszcze nie wiadomo.

Nie wiadomo też, jak silna będzie kabaretowa konkurencja. - W piątek ostatecznie zadecydujemy, czy i kto od nas pobiegnie - zapowiada Krzysztof Grzegocki, menedżer kabaretu Paranienormalni.

Kabaret Paranienormalni

Konkurencja nie śpi, są już pierwsze teorie spiskowe. - Słyszałam, że Paranienormalni od jakiegoś czasu ostro trenują - mówi menedżerka innego znanego kabaretu. - Pewnie dokonują selekcji i wybiorą tylko najlepszego biegacza, żeby wygrać cały ten bieg. Słabszego nie puszczą - śmieje się.

Można się jednak domyślać, że w biegu wystartuje Robert Motyka, bo urodzony w 1974 roku kabareciarz jest już zapisany na liście startowej poznańskiego maratonu. Na liście "Gazeta" znalazła też jego kolegę Rafała Kadłuckiego.

Lista zgłoszeń nie tylko dla kabareciarzy zamknie się na tydzień przed maratonem - w niedzielę 9 października. Biegaczy cały czas przybywa - gdy pisaliśmy ten tekst, było ich ponad 2,9 tys. Może gdy go czytacie, liczba zgłoszeń przekroczyła już 3 tys.? Można to sprawdzić na: marathon.poznan.pl.

W 11. Poznań Maratonie w październiku ub. roku wystartowało 3 tys. 967 biegaczy. Na mecie po pokonaniu 42 km 195 m zameldowało się 3 tys. 873 zawodników.

Dołącz do nas na Facebooku.