W grupie raźniej - treningi do Biegnij Warszawo

Startujesz w Biegnij Warszawo? To będzie Twój debiut, czy tę imprezę masz na stałe wpisaną w swój kalendarz? Akademia Leona Koźmińskiego, będąca partnerem Biegnij Warszawo organizuje fajną inicjatywę - wspólne treningi pod okiem doświadczonych trenerów. Co tydzień, uczestników wspierają znani polscy sportowcy - na kolejnych treningach pojawią się - mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski i wicemistrz Europy w chodzie Grzegorz Sudoł.

Na dwóch do tej pory treningach pojawiło się blisko 200 osób. Zajęcia prowadzi sześciu wykwalifikowanych trenerów, wśród nich znakomita polska lekkoatletka - Anna Pacholak- Guzowska. Akademickie Przedbiegi są  nie tylko wsparciem dla biegaczy (zwłaszcza tych debiutujących), ale również miłym sposobem spędzania czasu.

Akademickie Przedbiegi, Agrykola, przygotowanie do Biegnij Warszawo 2011Akademickie Przedbiegi, Agrykola, przygotowanie do Biegnij Warszawo 2011 Archiwum organizatora

Biegacze spotykają się na stadionie lekkoatletycznym w Warszawie i przez półtorej godziny poprawiają swoją formę. - Każdy bieg, poświęcony jest innemu zagadnieniu - mówi trener Kamil Kalka. - W każdą środę koncentrujemy się na innym problemie i staramy się rozwijać na wielu płaszczyznach.

Podsumowaniem cyklu będzie ostatni bieg, który odbędzie się na terenie uczelni, przy ul. Jagiellońskiej 57. Sprawdzian końcowy zakończy się wspólnym posiłkiem i możliwością podzielenia się swoimi przemyśleniami przed głównym biegiem z innymi zawodnikami.

Gdzie i kiedy?

Spotkania w każdą środę o 19:00 u podnóża Zamku Ujazdowskiego. Harmonogram pozostałych treningów Akademickich Przedbiegów:

Środa, 21.09.2011, godz.19.00 * Tempo przedstartowe. Trening polegający na pokonywaniu odcinków 400 m z wcześniej opracowaną indywidualnie, przygotowaną na dystans 10 km prędkością.

Środa, 28.09.2011, godz. 19.00, Akademia Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57 * Sprawdzian końcowy. Poprzedzony 30 min. rozgrzewką bieg na dystansie 1 km, ma za zadanie ostatecznie zweryfikować przygotowanie do udziału w Biegnij Warszawo. Ostatnie wskazówki, sugestie trenera pozwolą skorygować ewentualne błędy. Na koniec rozdanie nagród i wspólne spotkanie integracyjne.

Akademickie Przedbiegi, Agrykola, przygotowanie do Biegnij Warszawo 2011Akademickie Przedbiegi, Agrykola, przygotowanie do Biegnij Warszawo 2011 Archiwum Organizatora

Na stronie www.facebook.com/akademickie.przedbiegi znajdują się wszelkie przydatne informacje związane z treningami do Biegnij Warszawo. Profil został utworzony w celu skupienia wszystkich zainteresowanych biegaczy. Udzielane są tam profesjonalne rady dotyczące treningu, diety, intensywności ćwiczeń czy przygotowania do startu. Dołącz do nas na Facebooku.