Akcja Biegiem Przez Świat osiągnęła metę!

25 sierpnia ok. godz. 13 po 25 dniach biegu, ponad 850 kilometrach, licznych obtarciach, kontuzjach, chwilach załamania, radości i wzruszeń, Karol Dzieciątko i Michał Spychała dobiegli do Zgorzelca - celu swej wyprawy, biegu ze wschodu na zachód Polski dla Dominika Wołosz.

Na mecie chłopaków powitał Burmistrz oraz pracownicy Urzędu Miasta Zgorzelec, na kilkunastu ostatnich kilometrach towarzyszyli im biegacze z Edi - Team, drużyny ze Zgorzelca. Od 1 do 25 sierpnia Michał Spychała i Karol Dzieciątko w ramach akcji Biegiem przez Świat przebiegli całą Polskę ze wschodu na zachód, z Janowa Podlaskiego do Zgorzelca. Na trasie ani razu nie wsiedli do samochodu - wszędzie przemieszczali się biegiem. Celem kampanii było zebranie środków na leczenie i rehabilitację Dominika Wołosza, podopiecznego Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Chłopiec cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy oraz opóźnienie rozwoju.

Piknik na trasie bieguPiknik na trasie biegu Biegiem Przez Świat

Mimo, że chłopaki dotarli już do mety swego biegu, akcja nie kończy się - Dominik wciąż czeka na Waszą pomoc! Na razie udało im się zebrać ok. 3000 złotych. Deklarują, że na tym nie skończą.

Mimo wielkiego zmęczenia chłopaki nie tracą optymizmu, te dni na trasie, choć niełatwe wiele ich nauczyły. Przeżyli mnóstwo przygód, spotkali wielu fantastycznych ludzi. Dzięki ich akcji świat dowiedział się o Dominiku. To dzięki nim uzyskał pomoc od Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Bieg się zakończył, nogi wkrótce przestaną boleć, a satysfakcja pozostanie na zawsze.

Piknik na trasie bieguBiegiem Przez Świat

Więcej informacji na stronie www.biegiemprzezswiat.pl Patronat honorowy nad akcją objął Polski Komitet Olimpijski. Akcji patronowali DoMore.pl oraz Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Patronatem medialnym akcję objęły portale polskabiega.pl, bieganie.pl oraz klubbiegacza.pl.

Dominik Wołosz nadal czeka na Waszą pomoc! Można go wesprzeć poprzez stronę akcji na portalu domore.pl - pamiętajcie - liczy się każda złotówka. Wesprzeć akcję można anonimowo. Jeśli podoba się Wam to, co zrobili chłopaki - zajrzyjcie na domore.pl i dorzućcie coś do ich skarbonki!

Dominik WołoszDominik Wołosz www.biegiemprzezswiat.pl Więcej zdjęć Dołącz do nas na Facebooku.

Logo akcji Biegiem Przez Świat dla DominikaLogo akcji Biegiem Przez Świat dla Dominika www.biegiemprzezswiat.pl

Fundacja DzieciomFundacja Dzieciom Fundacja Dzieciom