Tylko jeden kilometr by pomóc

Przy okazji Hasco-Lek Wrocław Maratonu odbędzie się sztafeta maratońska, związana z akcją charytatywną "Biegnij po nadzieję", której celem jest zebranie pieniędzy na budowę ośrodka dla dzieci chorych na raka. Sztafeta wyruszy na trasę 11 września razem z maratończykami, a każdy z jej uczestników będzie musiał pokonać 1 km.

Akcja skierowana jest do osób, które chcą zrobić coś dobrego. Nie trzeba być wytrawnym maratończykiem, biegać długich dystansów. Wziąć udział i pomóc może każdy, kto chce i ma skończone 18 lat. Kilometr to przecież tak niewiele. Warunkiem udziału jest wpisowe - minimalna kwota 200 zł - wszystkie środki zostaną przekazane na budowę nowej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

28. Hasco-Lek Wrocław Maraton28. Hasco-Lek Wrocław Maraton Archiwum organizatora Hasco-Lec Wrocław Maraton Archiwum organizatora Hasco-Lek Wrocław Maraton

- Zainteresowanie tym biegiem jest bardzo duże. Swój udział w sztafecie  zapowiedzieli znani wrocławianie - Renata Granowska, radna Rady Miejskiej Wrocławia, Włodzimierz Chlebosz, członek zarządu województwa dolnośląskiego i Michał Chorosiński, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Każdy z uczestników sztafety w podziękowaniu za wielki dar serca i poświęcenie otrzyma pamiątkowy medal - mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka maratonu.

Więcej informacji na temat sztafety można znaleźć na www.wroclawmaraton.pl . Zgłoszenia udziału w imprezie przyjmowane są do 2 września.

29. Hasco-Lek Wrocław Maraton odbędzie się 11 września o godz. 9.00 na Stadionie Olimpijskim.

Dołącz do nas na Facebooku.