Biegaj i płać bez portfela

Wszystko czego potrzebujesz na treningu w jednym urządzeniu? Wystarczy smartwatch lub smartfon i mamy: liczbę pokonanych kilometrów, tempo biegu, puls, muzykę, a nawet możliwość zapłacenia za zakupy. Co to oznacza? Zupełnie nowy wymiar treningów biegowych, które będą sprawiały Ci jeszcze większą przyjemność! Jak to działa?

Zaawansowane technologie i nowoczesny sprzęt to bez wątpienia sprzymierzeńcy wszystkich osób aktywnych fizycznie. W szczególności – biegaczy. Ci, którzy na trening biegowy zwykle zabierają ze sobą saszetkę, w której upychają portfel i telefon, z pewnością zgodzą się, że nawet ona skutecznie obniża komfort biegu. Już dziś możesz zrezygnować z nieporęcznej saszetki, a za zakupy płacić zegarkiem lub telefonem. Zabierz ze sobą jedynie praktyczne  urządzenie, które będzie monitorować twój trening, serwować ulubioną muzykę i jednocześnie płacić za drobne zakupy dzięki dodanej do telefonu karcie np. Visa. Od teraz nic nie przeszkodzi ci w pokonywaniu kolejnych kilometrów, pobijaniu rekordów i osiąganiu coraz lepszych wyników biegowych.

Po pierwsze: wygodnie

Płacenie kartą dodaną do telefonu lub smartwatcha przydaje się, gdy chcesz kupić coś do picia czy batonika energetycznego. Uratuje cię również, gdy na trasie dopadnie cię kontuzja i pojawi się konieczność zapłacenia za taksówkę lub bilet komunikacji miejskiej, żeby wrócić do domu. Możliwość płacenia mobilnie pozwala także bezpośrednio po skończonym treningu biegowym szybko zrobić zakupy i wygodnie za nie zapłacić. Nie mówiąc już o oszczędności czasu, którą z pewnością docenisz już po pierwszej wykonanej w ten sposób transakcji.

Po drugie: łatwo i szybko

Większość banków proponuje dziś możliwość dodania karty płatniczej do tzw. portfela mobilnego. Wystarczy kilka kliknięć i… od tej pory nie musisz zabierać ze sobą na trening portfela ani drobnych! Twoja Visa już na ciebie czeka w telefonie lub smartwatchu, z którymi większość z nas i tak nigdy się nie rozstaje. Jeśli sklepowy terminal obsługuje płatności zbliżeniowe, twój telefon posłuży jako karta płatnicza. Proste.

Po trzecie: bezpiecznie

Każda transakcja smartwatchem zabezpieczona jest na wielu poziomach:

  • zabezpieczenia telefonu (np. biometra tj. odcisk palca, czy twarzy)
  • tokenizacja numeru karty. Jeśli masz kartę Visa to płatności zabezpieczone są poprzez tzw. Visa Token Service. Oznacza to, że prawdziwy numer Twojej karty zastępowany jest w telefonie czy smartwatchu unikalnym, losowo wygenerowanym numerem (nazywanym tokenem), który poza urządzeniem jest zupełnie bezużyteczny. Dane z karty nie są przechowywane w urządzeniu, a w przypadku jego zgubienia, bank po prostu dezaktywuje token. Karta zaś nie będzie wymagała zastrzeżenia.
  • zabezpieczenia dla kart płatniczych, czyli odpowiedzialność banku za nieautoryzowane transakcje, czy chargeback tj. zwrot kosztów w przypadku np. nieuczciwego sprzedawcy. Spokojni o bezpieczeństwo naszych pieniędzy możemy bez problemu skupić się na treningu.

Biegacze często uchodzą za największych „gadżeciarzy” wśród miłośników różnych dyscyplin sportowych. Oni sami mają własne zdanie na ten temat, jednak faktem jest, że doceniają sprzęt i technologie, które ułatwiają ich treningi, podnoszą ich komfort lub czynią je bardziej efektywnymi. Mobilne urządzenia z możliwością płacenia są tego doskonałym przykładem.