Jubileuszowe 42km 195m

Obok Warszawy i Wrocławia, Poznań jest trzecim miastem w Polsce, w którym zapoczątkowano tradycję biegu na królewskim dystansie i przez lata wiódł prym pod względem liczby startujących biegaczy, nosząc miano największego maratonu w kraju. W tym roku Poznań Maraton świętuje 20 lat.

Hansaplast, rocznicowe medale i kranówka 

Podczas 19 edycji biegu linię mety przekroczyło ponad 70 tys. osób z 60 państw, z całego świata.

Przez pierwsze cztery lata impreza odbywała się pod nazwą Hansaplast Poznań Maraton.

Od 2015 roku Sponsorem Tytularnym biegu jest PKO Bank Polski.

Od 10 edycji poznański Maraton nosi imię Macieja Frankiewicza – pomysłodawcy, współtwórcy i uczestnika biegu, który piastował funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Poznania do spraw oświaty, kultury i sportu .

Z kolei od 2006 roku medale poznańskiego Maratonu upamiętniają zasłużonych Wielkopolan, a także istotne wydarzenia związane z historią Wielkopolski.

Poznań Maraton był pierwszym maratonem w Polsce podczas, którego zaproponowano uczestnikom do picia kranówkę. Dostarczycielem wody jest Firma Aquanet, która rokrocznie przekonuje do nawyku picia wody z kranu tysiące poznaniaków.

Rekord trasy należy do Kenijczyka Cosmasa Mutuku Kyeva, który w 2018  uzyskał czas: 02:11:40.

Wśród kobiet, 42 km i 195 m najszybciej pokonała zawodniczka z Kenii Chepkirui Makori Irene, która w 2014 roku przekroczyła linię mety osiągając wynik 02:31:55.

PKO MaratonPKO Maraton OPŁATA STARTOWAŚwiętujmy razem 20 lat tradycji

Obecnie organizatorzy poznańskiego Maratonu prowadzą kampanię podczas, której chcą przypomnieć 19-letnią historię biegu m. in.: pierwszych zwycięzców, istotne, a zarazem innowacyjne zmiany organizacyjne czy zabawne anegdoty. Zakończyły się także prace nad nową trasą, która ma być dla biegaczy miłą niespodzianką opublikowaną jeszcze przed wakacjami.

Na liście startowej zapisanych jest już ponad 3400 zawodników! Limit wszystkich uczestników to 6 tysięcy osób! Opłata startowa wynosi 140 złotych do 30 czerwca.

Zapisz się tutaj: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/4?rw=1  i świętuj z Nami 20 lat Poznań Maratonu!