Dominika Stelmach triumfuje w Chinach na dystansie 50 km!

Dominika Stelmach triumfuje podczas GIS-Changan Ford Ultra Challenge. Polka dystans 50 kilometrów pokonała w czasie 3 godzin 26 minut.

Dominika Stelmach na dystansie 50 kilometrów wystartowała w Chinach już po raz drugi. 30 września 2017 roku wzięła udział w Fuxian Lake Highland Ultramarathon, gdzie triumfowała z czasem 3 godzin 32 minut. 

Tym razem zawody odbyły się 26 października w Zishan Lake Xianning City w prowincji Hubei w Chinach. Stelmach pobiegła około 6 minut szybciej niż rok temu, jednak trudno porównywać osiągnięte rezultaty jeden do jednego - choćby ze względu na inną trasę. 

Dominika do Chin pojechała bez konkretnych założeń, tym bardziej że ultraska od początku września odpoczywa od biegania. Jak sama wspomniała na swoim profilu instagramowym, trener zakazał jej biegać przez okres trzech tygodni. Stelmach skupiła się głównie na odpoczynku i treningu uzupełniającym. Jak widać okres roztrenowania był jej bardzo potrzebny i zaowocował świetnym występem w Chinach. Polka za zajęcie pierwszego miejsca zgarnęła nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 CNY (juan chiński), czyli około 13 640 złotych!